Wpis z mikrobloga

Poszukuję pierwszego osobistego auta, ogólnie jeżdżę już prawie 10 lat. Aktualnie mam do wyboru Mercedesa C W203 z 2006 roku z bogatym wyposażeniem, sprowadzony z Niemiec gdzie miał jednego właściciela, 1.8 benzyna z kompresorem, automat, niby 200k przebiegu. Mogę go kupić od znajomego, który go sprowadził.

Druga opcja Skoda Octavia III z 2014 z chyba 2.0 dieslem, ma przestawiony rozrząd który będzie wymieniony i przetarty zderzak, to też ma być naprawione. Przebieg 140k, wyposażenie na podobnym poziomie. Mogę ją kupić od gościa który zajmuje się sprowadzaniem aut, nie znam go, więc nie wiem na ile jest uczciwy.

Skoda jest ok. 7 tysięcy droższa.

Co byście wybrali?

#motoryzacja #samochody
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@floojd kurcze przez około rok ten samochód będzie jako 2w1 tzn. daily ale w weekendy regularna trasa przynajmniej 200 km, a później po zakupie drugiego ten będzie tylko na dłuższe trasy więc duza benzyna która pali 10 litrów i więcej raczej odpada a w mniejsze benzyny z tego co poczytałem nie ma się co pchać. Ja zawsze byłem przeciwnikiem diesli ale z benzyn chyba nie ma co wybrac w tym budżecie.
  • Odpowiedz
@Stragan: to dozuc LPG. Poza tym jak jeździsz normlanie to duże benzyny będą palić w trasie 8 litrów. Jak będziesz cisnął to i pod 12 podejdzie fakt.
Ja też chciałem kupić jakieś turbo super auto ale po przemyśleniu i kalkulacjach kupiłem Lancera z 1.5 . Jeżdżę głównie sam po mieście, zdarza mi się latem co tydzień robić 200 km trasy w weekendy xD Do miasta wystarczy, w trasie jak nie
  • Odpowiedz
@Stragan: Widziałem, że ktoś już pisał o C5 III, kupiłem rok temu 2008 rok za 20k w najbogatszej wersji i komfort jazdy jest mega a usterek praktycznie brak. Silnik 2.0 HDi jest niezawodny, tylko o automatach zdania podzielone. Niemniej jednak polecam bo value for money jest nie do pobicia. Najlepiej celować w wersję exclusive przez 2011 rokiem, która ma m.in. podwójne szyby co znacząco wpływa na wyciszenie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Stragan Ja bym brał merola, fajne zwinne auto, jeździłem 2.0 w benzynie w manualu, dość fajne auto i nie awaryjne te motory, co do skody to zależy o ile się ten rozrząd przedstawił, jak o ząbek to w dieslu szkod nie narobiło ale jak o kilka ząbków to generalka będzie robiona, wtedy już lepiej szukać silnika na przekladke, tak jak mirek wyżej pisał, trzeba znaleźć przyczynę przeszkoczenia, w moim samochodzie przedstawił
  • Odpowiedz