Wpis z mikrobloga

Poszukuję pierwszego osobistego auta, ogólnie jeżdżę już prawie 10 lat. Aktualnie mam do wyboru Mercedesa C W203 z 2006 roku z bogatym wyposażeniem, sprowadzony z Niemiec gdzie miał jednego właściciela, 1.8 benzyna z kompresorem, automat, niby 200k przebiegu. Mogę go kupić od znajomego, który go sprowadził.

Druga opcja Skoda Octavia III z 2014 z chyba 2.0 dieslem, ma przestawiony rozrząd który będzie wymieniony i przetarty zderzak, to też ma być naprawione. Przebieg 140k, wyposażenie na podobnym poziomie. Mogę ją kupić od gościa który zajmuje się sprowadzaniem aut, nie znam go, więc nie wiem na ile jest uczciwy.

Skoda jest ok. 7 tysięcy droższa.

Co byście wybrali?

#motoryzacja #samochody
  • 56
@dom44n @Krzycher Właśnie nie wiem jaki jest powód tego przedstawionego rozrządu. Gość mówił, że niby nic więcej się nie stało ale będzie dopiero po to auto jechał. On ogólnie sprowadza egzemplarze z lekkimi uszkodzeniami i je naprawia z tego co się zorientowałem. Już sam nie wiem na co by się tu zdecydować. Myślałem jeszcze nad Mondeo IV z 2.0 dieslem ale chciałbym automat a na temat tego fordowskiego automatu zdania są podzielone.
@Stragan Trochę dziwne z tym rozrządem, tam pierwszy pasek się wymienia wg instrukcji chyba przy 210 tysiącach. Więc przeskoczył po 140?... Dziwne... Mój ojciec w tej skodzie robił przy 130 bo nie wierzył w te 210 :D Chociaż poczytaj na forach że robi ten zakładany przebieg. Nie bierz mondeo w automacie, kicha straszna te skrzynie. Jak mondeo to w manualu.
@demdox: mialem w202 i mimo dobrego stanu rdza tam #!$%@?ła awet po szybach xD w203 kupuje sie polifta (2004r) i problem rdzy drastycznie spada. Oczywiscie zalezy kto co lubi. W203 jest stosunkowo tanim mercem i jako daily sprawdzol by sie idealnie. Zwlaszcza silnik benzynowy ktory jest jednak mniej awaryjny niz diesle z nalotem po 350k. Ze wzgledu na wygode i użyte materialy bralbym merca. Jezdzilem kiedys nową Octavia z wersja naglosnienia
@PolCzlowiekPolLitraProszeJaCiebie no tylko druga sprawa, że ja właśnie planowałem tym autem jednak kilka lat pojeździć, a jeżeli ten Mercedes już ma 14 lat, a zaraz 15 to nie wiem ile on jeszcze pociągnie. A może coś innego moglibyście polecić do ok. 30 tysięcy? Przekopałem już chyba pół internetu i w sumie nic konkretnego nie znalazłem. Wcześniej zastanawiałem się nad A4 B8 ale tu podobna historia jeśli chodzi o wiek jak z tym
@DubStep_Gun no C5 III podoba mi się mega ale tu opinie też są różne. Niektórzy piszą że spoko, niektórzy piszą że elektronika siada jak we wszystkich Francuzach a jeszcze inni że od Francuza to z daleka i ja już naprawdę nie wiem.

Z Opli gabarytowo pasowałaby Insignia ale opinie ma raczej złe.
@Stragan: nic. Jedno to skarbonka bo mercedes który rdzewieje i możliwe że kompresor będzie trzeba wymienić, a drugie skarbonka bo silnik może być #!$%@? tym rozrządem. Chcesz kupić Daily czy robić projekt? Jak Daily to kup zwykła dużą benzynę, a nie baw się w nowe turbo diesle/benzyny.
@Stragan a masz jakiegoś zaufanego mechanika? Czy sam będziesz ogarnial? Miałem a klasę, vaneo, w202 [bez komentarzy proszę ;) ] i jednak podstawa to mechanik z wiedzą i podejściem. Teraz mam Volvo V70 z 2005 i przy pomocy chińskiej vidy można ten samochód samemu ogarniać. I zero korozji.
@Stragan Raczej to będą upierdliwe małe usterki niż grube tematy. Osobiście mam C4 I i auto ma 370 tys i nie narzekam także mogę polecić francuzy.

Dużo jeździsz ? Głównie po mieście ?