Wpis z mikrobloga

Nazwiązując do wpisu @wilhelm99. Hipokryzja ludzi jest przerażająca - na każdym kroku się wspaniale uwidacznia.
Chodzi o tą sytuację:

W związku z informacjami o przeszłości Dominica D’Angelica, który okazał się skazany w Stanach Zjednoczonych za przestępstwo seksualne, został on usunięty z finału Top Model. Ubolewamy, że taki uczestnik trafił do programu. W tej chwili sprawdzamy okoliczności, w jakich do tego doszło. Jeśli okaże się, że w procesie rekrutacji tego uczestnika nie zachowano należytej staranności, zostaną wyciągnięte konsekwencje.


Marcin Barcz, Dyrektor Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TVN Grupa Discovery

Przykładowe komentarze osób z piorunami w profilowym. A wszystko dlatego, że sprawca był przystojny. Takich komentarzy tam sporo. Oczywiście są potępiające, ale mimo wszystko ilość tych tłumaczących jest ogromna.
#logikarozowychpaskow #topmodel #blackpill #przegryw
Cyprok - Nazwiązując do wpisu @wilhelm99. Hipokryzja ludzi jest przerażająca - na każ...

źródło: comment_1606220265YpRqc2SYG0XWtSVFmPXiF5.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
@Cyprok: I te pioruny ze strajku kobiet na profilowych tych które go bronią. Wiadomo, Julki muszą walczyć z "toksyczną męskością" no chyba że ''toksyczny mężczyzna" jest przystojnym modelem to on jest po prostu zagubionym chłopaczkiem, który popełnia błędy i na pewno ich żałuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Teutonic_Reich: Ja czytając takie posty nie mogę po prostu wyjść ze zdziwienia jak wiele ludzi w zależności od osoby, której dotyczy sytuacja, zmienia swój pogląd na sytuację. Gdyby przestępstwa seksualnego dopuścił się ktoś o aparycji stereotypowego incela to wszyscy w komentarzach chcieliby go ukrzyżować, a tu taka racjonalizacja. Świat jest okropnym miejscem.
  • Odpowiedz
@Pearson: To nawet nie o to chodzi. Smuci mnie, że takie komentarze są pisane przez osoby, które rzekomo walczą o "prawa kobiet", walczą na każdym kroku "toksyczną męskością", a jak przyszło co do czego to wyszło szydło z worka i ogląd na sytuację zmienił się z powodu tego, że sprawca był przystojny.
  • Odpowiedz
@Cyprok: Przytaczasz komentarze losowych dziewczyn w internecie, które ustawiły sobie symbol na profilowym - czy to świadczy o tym, że chodziły o protesty? Że są dla nich istotne wszystkie postulaty? Zerknij na wypowiedzi nieco bardziej wpływowych osób, nie na tłuszczę. Tamte kobiety popierają usunięcie Mokebe z programu. Niestety jest to smutne, ale wiele osób ulega modzie. A czasem po prostu trudno zmienić swoje przyzwyczajenia. Ja popieram prawo do aborcji. Jednocześnie mam
  • Odpowiedz
@dorota-sombrero: A co mnie wpływowi ludzie obchodzą? Zresztą oni też potrafią wykazywać się hipokryzją. To właśnie tacy losowi ludzie mają znaczenie, to tacy ludzi najgłośniej krzyczą, to tacy ludzie udostępnią w internecie zdjęcie jakiegoś gościa w tramwaju, bo im się wyda, że się dziwnie popatrzył i nazwą go potencjalnym gwałcicielem, to tacy ludzie zrobią lincz na niewinnym człowieku (trener sztuk walki i rzekome pobicie kobiety jak znasz sprawę), a na końcu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyprok: uuuuuu, a co z przegrywową narracją, że bardzo prosto kogoś skazać za gwałt? No ale wiadomo ta narracja tutaj nie pasuje bo koleś jest przystojny XD

Eh przegrywy wytykające hipokryzję to taka beka XD
  • Odpowiedz
@Cyprok: Ja pier#ole (). Tej żenady to ja do końca dnia nie rozejdę...
@tort_w_wisni: To wisienka na torcie tego co się dzieje z ludźmi w dzisiejszych czasach. Mi wstyd, że mamy XXI wiek, a ludzie są tak płytcy, że częściej kupują opakowanie bo ładnie wygląda, a nie zawartość która świadczy o użyteczności.
@Teutonic_Reich: NO JAK TO INCELU NIE ZMYŚLAJ!!!111!11!!!!11!!! PRZECIEŻ KOBIETY PATRZĄ NA CHARAKTER I
  • Odpowiedz
@Cyprok: No jasne, z tym że jeżeli chodzi o ruchy społeczne, to one się rozprzestrzeniają stosunkowo wolno. Mijają miesiące/lata zanim czyjaś świadomość się zmieni. Po to są ludzie wpływowi. Dla mnie problemem jest hipokryzja u tych, którzy chcą nauczać innych. Uczący się mogą popełniać błędy.
  • Odpowiedz
A teraz wykopki wyobraźmy sobie brzydkiego gościa, którego wizerunek udostępniono na FB, który walczył o wygraną w konkursie np. szachy/konkurs matematyczny i zrobił to samo co tamten gościu. Co by się działo w komentarzach to chyba nie muszę tłumaczyć, julki by domagały się linczu publicznego na gościu.
  • Odpowiedz
@Bomfastic: Zresztą ja nawet nie potępiam tutaj tego gościa, bo chyba na gruncie prawa polskiego to nawet nie byłoby przestępstwo, tylko zwracam uwagę jak zmienia się narracja w zależności od tego, czy kogoś lubimy lub nie lubimy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cyprok: a gdzie ja napisałem, że nie możesz? Bawi po prostu wybiórczość, gdyby to był jakiś incel to narracja by brzmiała, że jakaś nieletnia szmata sama się pewnie pchała na bolca i w ogóle taka wymalowana i ubrana, że nie wyglądała na nieletnią XD
  • Odpowiedz