Wpis z mikrobloga

Wykop daje swoim użytkownikom coraz więcej powodów, by szukać sensownych alternatyw.

Przykład z dziś:

1. Użytkownik @dr00 dodaje znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/5814637/kosciol-po-27-latach-wojtyly-to-zgliszcza-kariery-robili-glownie-ludzie-mierni/
Neutralnie otagowane: kosciol, katolicyzm, wiara, religia. Opis taki sam, jak wstęp do artykułu.
Nie cieszy się ono jednak wystarczającym zainteresowaniem, by wejść szybko na główną. Stosunek wykopów do zakopów mniej więcej 2:1. Znalezisko zmierza do utknięcia w wykopalisku (choć nie bez szans na wejście na główną), a następnie umieszczenia w archiwum.

Drugi akt następuje 5 godzin po dodaniu pierwszego znaleziska.

2. Użytkownik @gromota dodaje znalezisko:
https://www.wykop.pl/link/5815201/kosciol-po-27-latach-wojtyly-to-zgliszcza-fundamentem-awansu-aborcja-i-celibat/
Odnoszący się dokładnie do tego samego wywiadu, na tym samym portalu, co pierwsze znalezisko.
Tagi? Tendencyjne: bekazprawakow, bekazkatoli, neuropa, pedofilewiary. Zamiast rzetelnego opisu - prywatna opinia wrzucającego znalezisko.

Jednak nie to jest najgorsze. Normalnie to znalezisko zostałoby uznane za duplikat tego wcześniejszego - czyż nie? W końcu to pierwsze miało pewne szanse wejść na główną, było wysoko w wykopalisku, wiele osób mogło je zobaczyć i samodzielnie osądzić, czy się nadaje. Nic bardziej mylnego.

W kilkanaście sekund po dodaniu znaleziska @gromota dodaje wpis na mirko:

https://www.wykop.pl/wpis/53777817/zapraszam-do-znaleziska-kosciol-po-27-latach-wojty/

W ruch poszła również neuropkowa spamlista, na której znajduje się ponad 300 aktywnych użytkowników (tym razem dzieło niejakiego @kotke02).

Efekt? Biorąc pod uwagę, że do wykopania znaleziska na główną wystarczy ledwie kilkadziesiąt wykopów - do przewidzenia. Znalezisko wchodzi na główną z płomieniem mimo sygnałów od innych wykopków, że jest ono duplikatem.

To może chociaż moderacja zauważy, co się nawyrabiało? Nie! Oni nie widzą w tym niczego złego! Za duplikat zostało uznane pierwsze znalezisko, a zgłoszenia na temat drugiego znaleziska odrzucane (mimo zwrócenia uwagi na to, że coś jest w porządku) xD

Na ciekawą rzecz zwrócił uwagę @Brajanusz_hejterowy

https://www.wykop.pl/link/5815201/comment/84819323/#comment-84819323

Okazuje się bowiem, że link do znaleziska @gromota różni się jedynie... znakiem zapytania, dodanym na końcu odnośnika. Przekierowanie daje takie samo, ale wyszukiwarka duplikatów może dać się już nabrać.

...

Po raz kolejny okazuje się, jak bardzo w błąd wprowadza hasło "to Wy tworzycie ten portal". Możesz znaleźć coś ciekawego, wrzucić na Wykop, poddać pod osąd całej społeczności, wybierającej najciekawsze jej zdaniem materiały, ale nawet po kilku godzinach musisz liczyć się z tym, że ktoś z "elitarnej" grupy wrzuci dokładnie to samo, a następnie skorzysta na zwołaniu wyselekcjonowanej grupy użytkowników, by w kilka, kilkanaście minut zdobyć więcej wykopów niż twoje znalezisko w kilka godzin i przepchnąć materiał na główną. Mało to demokratyczne.

#moderacjacontent #4konserwy #bekazlewactwa #wykop #afera #konfederacja i trochę #1000manipulacjiinvisiblebordera, bo w temacie.
plackojad - Wykop daje swoim użytkownikom coraz więcej powodów, by szukać sensownych ...

źródło: comment_1606155072M82Zo7s6yNu8XcuyTzBfY2.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@plackojad:

Wykop daje swoim użytkownikom coraz więcej powodów, by szukać sensownych alternatyw.


idźcie sobie w końcu na tego lurkera zamiast narzekać, ja od początku powstania tamtego portalu trzymam kciuki za to żeby prawactwo sobie poszło z wykopu.
  • Odpowiedz
  • 6
@yuim Jak sąsiad Ci uprzykrza życie to starasz się mu przemówić do rozumu, ewentualnie zglaszasz go do wspólnoty, na policję, czy gdziekolwiek, byle nie przeszkadzał w normalnym zyciu całemu blokowi, czy może od razu się wyprowadzasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@mojnicknawykopie Nie, chciałem odpowiedzieć, ale Twój komentarz był już usunięty. Myślałem, że sam go usunales. W kazdym razie pisałeś coś o spam liście neuropy, a ja chciałem odpisać, że wiem o jej istnieniu od samego początku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Myślałem, że sam go usunales.


@plackojad: nosz kuźwa. moderacja czuwa. spam lista neuropkuw działa od roku i ma się dobrze. kiedys zapisałem się do naszej ale nic nie powstało. sam nie jestem zdziwiony, oni są zorganizowani a my nie.
  • Odpowiedz
@plackojad: Ja się nie utożsamiam z żadną "frakcją" na wykopie, ale przyznam, że irytuje mnie opcja wołania do znalezisk politycznych i wykopywanie z ogniem treści politycznych. Zrobili pod tym względem z wykopu "kurtyzanę".
  • Odpowiedz