Wpis z mikrobloga

Obczajałem przed chwilą ten wychwalany na wykopie GeForceNow, czyli granie w chmurze. Serwer ustawiłem na EU Central 3, ping przy testowaniu sieci wyszedł 28ms, pełna gotowość do przesyłania strumieniowego według nvidii, mój net to 300mb, ustawienia obrazu w obrazku poniżej.

I się rozczarowałem, grafika nie jest taka wspaniała (zapewne przez kompresje obrazu) jak miała być według nVidia na tych ich super-komputerach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie to mnie odrzuciło, a opóźnienia które #!$%@? widać podczas ruchów myszką, wolnych, szybkich, bez znaczenia. Sterowanie jest gumowe, zero feelingu z gry, wszystko jest zwolnienie jakbyście grali w 25-30 fpsach. Ciężko w coś trafić "kursorem". W wolnej gierce typu ETS 2 + pad, też czuć te opóźnienia, choć już tak bardzo nie #!$%@?ą.
Nie mam pojęcia czy to jakaś wina między moim komputerem, a ich serwerami. Może to przez nadal za wysoki ping, może ich super-komputery jednak nie trzymają 60FPS, a może też występuje jakiś problem z vsync.
Dla mnie nie jest to przyszłość gamingu, może jakby nvidia postawiła serwery w każdym kraju i ping byłby <10ms to dałoby się pograć. Mnie działanie odrzuca, może jakiś ultra niedzielny gracz nie zauważy różnicy, może komuś kto grał całe życie na konsolach w 30fps nie będzie przeszkadzać.
Ale tak czy siak, polecam każdemu przetestować bo jest możliwość sprawdzenia za free z pewnymi ograniczeniami.

A i jeszcze jedno, wysycenie łącza podczas grania było 20-50mb/s.

#nvidia #geforcenow #pcmasterrace
Gawith_Apricot - Obczajałem przed chwilą ten wychwalany na wykopie GeForceNow, czyli ...

źródło: comment_1606144808agRM8ugnT1nMX65iGxIuXC.jpg

Pobierz
  • 36
@Variv: W przypadku xcloud sprawa wygląda trochę inaczej, lekkie gry chodzą świetnie - w takiego Minecraft dungeons chodził świetnie 0 opóżnienia tak jakbyś grał na swoim pc, to samo Mortal Kombat. Problem jest gdy uruchomisz większe gry jak Forza 4, wiedźmin 3 czy sea of thieves. Tam jest identyczny problem co w GN, opóźnienie ruchu, gra chodzi ciężko, jakość bardzo bardzo średnia. Możliwe, że wypróbuje jeszcze Stadie bo oni jako jedyni
@InterferonAlfa_STG: No i powiedz mi jak to jest sens w takim razie, to miało właśnie polegać na tym, że grasz sobie gdy nie masz dobrego sprzętu i w miarę ok internet. No właśnie - w miarę ok a nie
- siedź na kablu
- internet 5ghz
- 1gb światłowód
- mieszkaj #!$%@? zaraz obok nadajnika sieci
- KABEL ZE ZŁOTA

Takie gadanie jest bezsensu, nie tak reklamują się te serwisy.
@SpeaRRR: Wybrałem EU Central 3 bo miał najniższy ping ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobra sprawdzę jeszcze pod wieczór na innych, ale myśle że będzie podobnie bo sam ping pakietów to jedno, ale opóźnienia wyrenderowania i kompresji obrazu po stronie nvidii to kolejne 20-30ms, a i jeszcze wyświetlenie obrazu u mnie to pewnie kolejne z 15ms. Dlatego całość pewnie podchodzi pod te 100ms i to widać na ekranie.