Wpis z mikrobloga

Kupiłem auto z 3 tygodnie temu. BMW od gościa, który sprowadza auta, no komis.
Auto wciąga olej. 500 ml na 100 km - diagnoza warsztatu uszczelniacze zaworowe koszt 1800 zł.
Czy mogę go jakoś pociągnąć o partycypowanie w kosztach? To nie jest część eksploatacyjna jak amortyzator, czuję się oszukany. Wada ukryta?
#motoryzacja #bmw
  • 25
  • Odpowiedz
@Ponta: oczywiście, że możesz. Ja miałem sytuacje w rodzinie, że wujek kupił samochód, rozwaliło silnik i normalnie sprzedający za to płacił - nalezy jednak wspomnieć, że po długiej batalii w sądzie :)
  • Odpowiedz
@Ponta: ogolnie walczyc jest sens nawet w sadzie, ale lepiej jakby janusz po prostu zabral grata

Szwagra brat kupil audi co sie po 100km rozbiegalo silnik sie rozlecial na kawalki to tez handlarz zabieral grata
  • Odpowiedz
@Ponta: To jeszcze nam napisz co to za BMW z jakim silnikiem z jakiego roku i ile dałeś. Sprawdzałes to auto wogóle? Przy takim zużyciu oleju musi dymic porządnie.
  • Odpowiedz
@Ponta: mialem ten sam silnik i identyczny problem. Kompletnie nieoplacalna naprawa, bo problem powraca w bardzo szybkim czasie, a i tak nie bedziesz mial pewności, czy same zawory zlikwidują problem. polecam swap, jeśli nadal chcesz zatrzymać auto
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ponta: możesz pobrać olej z silnika do analizy. Jeśli było coś dolewane (jakiś uszczelniacz w płynie) aby tylko sprzedać auto to możesz nawet je zwrócić i zażądać pełnego zwrotu pieniędzy
  • Odpowiedz
@Ponta: Jeśli możemy coś poradzić - zakup samochodu z firmy to taki sam zakup jak każdy inny. Procedury są w zasadzie identyczne tzn.

Piszesz pismo adresowane na dane firmy, w którym przedstawiasz problem oraz swoją propozycje co do załatwienia sprawy (partycypacja w kosztach naprawy, oddanie na naprawę przez komis). Komis ma 14 dni na odpowiedź w tej sprawie - w przeciwnym przypadku masz prawo do zwrotu całej kwoty (ale sprawdź swój przypadek, żeby nie było niespodzianek)

Jeśli chodzi o GWARANCJE to nie każdy komis ją daje - bo nie
  • Odpowiedz