Wpis z mikrobloga

@tomy86: Warto poszukać producenta, który zagwarantuje Ci nośność konstrukcji hali na drugą strefę wiatrową. Wiadomo, że takie "gotowe" hale są tańsze, ale nie jestem pewna czy dodatkowe jej wzmacnianie nie sprawi, że koszty będą większe niż zaprojektowanie od nowa budynku pod siebie.
@tomy86: akurat pracowałem w firmie gdzie zajmowaliśmy się produkcją i wznoszeniem takich obiektów.
To nie firma wznosząca odpowiada za projekt, a projektant - on projektuje, tak aby był zgodny z przepisami i warunkami atmosferycznymi w danej strefie.
Budowa akurat takiego kurnika trwa niecały tydzień - montaż, bo fundamenty pod słupy czy posadzka to inna sprawa
Ile takie coś postoi - to kwestia dbania, bo zazwyczaj konstrukcja byłą zabezpieczona przed korozją poprzez
@Evert: Polecasz hale które sprzedawała Twoja firma?
Potrzebuje takiego kurnika żeby poupychać swoje rolnicze graty. To nie ma być żadna sortownia Amazona ( ͡ ͜ʖ ͡)
@tomy86: polecać polecam jak najbardziej, ale nie wiem czy cię stać (mnie raczej nie stać xd) - bo wszystko potrzebowało projektu budowlanego
sama konstrukcja to nie pamiętam 8zł/kg? najlepiej jakbyś zrobił zapytanie do jakiejś firmy z okolicy i zaznaczył, że chcesz to z obudową z blachy trapezowej, czy z bramą, czy ze świetlikami
@2xpapanalepiku: Jejku to już nie wiem co najlepiej postawić żeby to było jakoś ekonomicznie rozsądne. Przecież nie będę budował hali za 200k żeby postawić w środku starego Ursusa :/
@tomy86 o Cie panie jak drogo, nie lepiej we własnym zakresie zrobić? Taką hale 10x10x5,5 to byś zrobił bez problemu. U nas hala 50x14x4,5 wjazd to wyniosła nas nie więcej niż 200k netto, oczywiście trochę zajęło nam czasu ale przy mniejszej konstrukcji to by poszło szybciej. Postawić co 5m słupy z dwuteownika, na to również dwuteownik pełniący rolę murlaty i na to krokwie lub jak w naszym przypadku wiązary drewniane, taka konstrukcja
@tomy86: u mnie hala 40 x 12 wyszła ok 150 k, gdzie 50 to była praca ludzi. Drewno własne, bloczki gazobeton 20k, beton na posadzce z gruchy 20-25 k, dach 25, tartak 5 k, 10 k drzwi suwane (cała jedna ściana to drzwi)

potwierdzam @CocoJambo14:

Nie ma innej możliwości albo się narobisz albo komuś zapłacisz kupę kasy