Wpis z mikrobloga

#wcielenie

Dlaczego Bóg nie odział się w ciało, które posiada nadludzkie cechy i imponującą posturę?

Bóg mówi: „On po prostu wykonuje dzieło w ciele; nie prosi celowo człowieka, aby wywyższał wielkość i świętość Jego ciała. Pokazuje On tylko człowiekowi mądrość swego dzieła i wszelką władzę, którą On posiada. Dlatego też, mimo że ma w sobie wybitne człowieczeństwo, nie wygłasza On żadnych oświadczeń, a skupia się jedynie na dziele, które powinien wykonać. Powinniście wiedzieć, dlaczego Bóg stał się ciałem, a jednak nie upublicznia ani nie potwierdza swego zwykłego człowieczeństwa, lecz po prostu wykonuje dzieło, które chce wykonać. Dlatego wszystko, co można zobaczyć u wcielonego Boga, jest tym, czym On jest pod względem boskości; jest tak dlatego, że On nigdy nie rozgłasza tego, czym jest jako człowiek, aby ludzie to naśladowali. Tylko wtedy, gdy to człowiek prowadzi innych ludzi, mówi o tym, czym jest po ludzku, potrafi lepiej zdobyć ich podziw i uległość, a tym samym osiągnąć przywództwo wśród pozostałych. W przeciwieństwie do tego Bóg podbija człowieka tylko poprzez swoje dzieło (to znaczy, dzieło nieosiągalne dla człowieka); nie ma mowy o tym, aby człowiek Go podziwiał, ani o skłanianiu człowieka do uwielbiania Go. Wszystko, co robi, to zaszczepienie człowiekowi uczucia szacunku dla Niego lub poczucia Jego niezgłębionej natury. Bóg nie potrzebuje zaimponować człowiekowi; wystarczy tylko, że będziesz Go czcić, gdy tylko staniesz się świadkiem Jego usposobienia”.

„Zostałem wcielony, aby ujawnić wszystkich tych, którzy zrodzili się ze Mnie, lecz powstali, by zbuntować się przeciwko Mnie. Gdybym nie stał się ciałem, nie byłoby sposobu, aby ich ujawnić (chodzi o tych, którzy zachowują się inaczej przed Moim obliczem, a inaczej za Moimi plecami). Gdybym pozostał Duchem, ludzie czciliby Mnie w swoich koncepcjach i myśleliby, ze jestem bezkształtnym i nieosiągalnym Bogiem. Moje obecne wcielenie jest zaprzeczeniem ludzkich koncepcji (jeśli chodzi o Mój wzrost i wygląd), wyglądam jak zwykła osoba i nie jestem zbyt wysokiego wzrostu. Właśnie to jest największym upokorzeniem szatana i najmocniejszą kontrą na ludzkie koncepcje (bluźnierstwo szatana). Gdyby Mój wygląd różnił się od wszystkich innych osób, byłoby to kłopotliwe – wszyscy przychodziliby oddawać Mi cześć i rozumieliby Mnie przez pryzmat swoich własnych koncepcji i nie potrafiliby dać Mi tak pięknego świadectwa. Przybrałem więc wizerunek, który posiadam dzisiaj i który wcale nie jest trudny do zrozumienia. Każdy powinien odejść od swoich koncepcji i nie dać się zwieść chytrym planom szatana”.

„Chociaż Chrystus na ziemi może działać w imieniu Samego Boga, nie przychodzi z zamiarem ukazania wszystkim ludziom swojego obrazu w ciele. On nie przychodzi, aby wszyscy ludzie mogli Go zobaczyć; przychodzi, aby człowiek mógł był prowadzony za Jego rękę i w ten sposób wejść w nową erę. Funkcja ciała Chrystusa służy dziełu Samego Boga, to jest dziełu Bożemu w ciele, a nie umożliwianiu człowiekowi pełnego zrozumienia istoty Jego ciała. Bez względu na to, jak On działa, nie wykracza poza to, co jest osiągalne dla ciała. Bez względu na to, jak On działa, czyni to w ciele #!$%@?ącym się zwykłym człowieczeństwem i nie objawia w pełni prawdziwego oblicza Boga człowiekowi. Poza tym Jego dzieło w ciele nigdy nie jest tak nadprzyrodzone ani nieocenione, jak człowiek myśli. […] Bóg staje się ciałem tylko po to, żeby dopełnić dzieła ciała, a nie po to, aby wszyscy ludzie mogli Go zobaczyć. Przeciwnie, On pozwala, aby Jego dzieło zaświadczało o Jego tożsamości i pozwala, aby to, co On objawia, zaświadczało o Jego istocie.
[…] Chociaż Jego obraz nie jest przyjemny dla zmysłów, Jego przemowy nie wydawały się nadzwyczajne, a Jego dzieło nie wstrząsnęło Ziemią ani niebem, jak wyobraża to sobie człowiek, w rzeczywistości jest On Chrystusem, który wypełnia wolę Ojca Niebieskiego ze szczerego serca, całkowicie podporządkowuje się Ojcu Niebieskiemu i jest posłuszny aż do śmierci. Jest tak, ponieważ Jego istota jest istotą Chrystusa. W tę prawdę człowiekowi trudno jest uwierzyć, ale istotnie nią jest”.

Zalecenie:Wiara w Boga
  • Odpowiedz