Wpis z mikrobloga

@ketiow: Przypomniało mi się jak znajoma chciała mieć małego psa. Gdzieś tam dowiedziała się, że ktoś ma szczeniaka do oddania. Piesek był słodki, tylko trochę wyrósł, 65kg wagi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ketiow: jest taka grupa na fb mikropsy do adopcji, ale są tam raczej dorosłe psy... szczeniaki do adopcji masz np w fundacja dla szczeniąt Judyta, ale tam też nie ma raczej psów wielkości cziłek (czyli maks 3 kg wg wzorca)... takiego średniaka ok 10 kg powinieneś łatwiej znaleźć, ale u kundelków może być z tym loteria i nikt Ci gwarancji na piśmie Ci nie da że szczeniak nie przekroczy Twojego wymarzonego
  • Odpowiedz
@mikaliq: to nie jest dla mnie wymarzony rozmiar, po prostu przez rok mam mieszkanie 40 metrów około a przeprowadzam się do domu swego za dwa lata i mam wrażenie, że taki większy pies może nie czuć się dobrze w małej klitce
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ketiow: ja mam w małej klitce 23 kg psa, które czuję się w niej bardzo dobrze :)
Ważniejsze od metrażu są np takie schody. Bo pies nie powinien chodzić po schodach przed ukończeniem fazy wzrostu, a im większy pies tym dłużej ona trwa. Więc wnoszenie może być problematyczne, czy nawet niemożliwe w pewnym momencie. Więc przy jakimś 4 piętrze bez windy lepiej mieć małe/średnie psy.
  • Odpowiedz