Wpis z mikrobloga

Czy dermatolog będzie miał problem żeby przepisać fina 22 latkowi? Oczywiście mowa o wizycie prywatnej. Nie mam jeszcze strasznego problemu z łysieniem ale zakola już się pojawiają do tego po ścięciu na krótko widzę że mam rzadkie włosy i raczej jestem genetycznie predysponowany bo w rodzinie same zakolaki. Chciałbym zadziałać zawczasu póki jest jeszcze co ratować, tylko słyszałem że nie każdy dermatolog będzie chciał przepisać fina ze względu na wiek. Chciałbym się jeszcze zapytać na ile opakowań maksymalnie dostanę receptę i jaka jest przeciętna cena za paczkę 28 tabletek 1mg? Ewentualnie może ktoś polecić dermatologa z Warszawy który nie będzie robił problemu?

#lysienie #zakola #wlosy #dermatologia #minoxidil #finasteryd
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Bryto23: pamietaj ze potem moze Ci nie stawac przez jakis czas, albo nawet juz nigdy nie stanie. Sa inne rzeczy ktore pomagaja. Minoxidil, dermaroller, placenta, wcierki ajurwedyjskie
  • Odpowiedz
@NaopaK: minoxa mam zamiar zarzucić ale czytałem że ma to sens jedynie w połączeniu z finem, dermaroller sam z siebie też raczej nie wiele da. Uboki mnie nie przekonują do zaprzestania walki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak chcesz mieć pewność, że dostaniesz receptę to możesz skorzystać z takiego portalu jak medicept i jemu podobne, tam wybierasz dolegliwość, w tym wypadku łysienie, nazwę leku oraz ilość opakowań. Jest tam też opcja żeby wziąć opakowanie finasterydu 5mg 60 tabletek, co przy dzieleniu na 4 wychodzi na ponad 200 dni. Sama usługa wypisania tej recepty to bodajże 50 zł. No i też jeśli dobrze pamietam to nie biorą kasy jeśli nie
  • Odpowiedz
@Paqqno: No i to jest rzeczowa odpowiedź. Sprawdziłem że na stronie jest opcja dodania skanu zaleceń od lekarza czy wcześniejszych recept i chciałem dopytać czy tam coś załączałeś czy po prostu z marszu Ci wystawili bez żadnych dowodów?
  • Odpowiedz
@Bryto23: Z tego co pamiętam to tylko zaznaczyłem, że nic mi nie dolega czy coś takiego. Nic nie zaznaczałem, że jestem pod opieką lekarza i receptę dostałem po kilku minutach na maila, tylko tutaj warto sprawdzić spam, bo z jakiegoś powodu to tam u mnie trafiło
  • Odpowiedz
@Bryto23: Powinieneś dostać. 22 lata to już odpowiedni wiek na fina. Ja dostałem i na NFZ i prywatnie, z tym, że musiałem jasno powiedzieć, że robią mi się zakola, leci sporo włosów i jestem zdecydowany na fina. Lekarka sama z siebie specjalnie chętna nie była do przepisania. Odnosząc się do wyżej wymienionych komentarzy to osobiście nie mam chyba żadnych skutków ubocznych. Minoxidil to ewentualnie dopiero po paru miesiącach można dorzucić.
  • Odpowiedz
@NaopaK: Sorry, ale to o czym piszesz brzmi jak jakaś teoria spiskowa. Nie ma żadnych dowodów, że skutki uboczne nie znikają po zaprzestaniu brania finasterydu
  • Odpowiedz
@Paqqno: @Taranov: @Bryto23:
To jest taka teoria spiskowa, że aż powstała fundacja informująca o syndromie PFS (post finasteride syndrome), która uświadamia możliwe powikłania po używaniu finasterydu. Sporej części z używających, popęd albo nie wraca w ogole, albo wraca ale nie ma porównania do poziomu sprzed używania finasterydu, albo wraca nawet dopiero po kilku LATACH. Zdarzały się nawet samobójstwa z tego powodu.
Ingerencja w hormony to nie zabawa, ale będziecie robili to na co macie ochotę, nie moja sprawa ¯\_(ツ)_/¯

Zostawiam do poczytania i polecam dwa
  • Odpowiedz
@Bryto23: jak napisałeś, zależy od lekarza i jego opinii. Ja uważam, że leczenie dermatologiczne w młodym wieku jest jak najbardziej wskazane. Nawet lekarze zajmujący się transplantacja odradzają zabiegi poniżej 25 roku życia ze względu na czynniki zdrowotne czy eksploatację włosów na głowie.

Jednak, gdybyś kiedyś potrzebował polecam zabieg transplantacyjny.

Polecam również te klinikę : https://m.facebook.com/BHRPOLAND/?ref=bookmarks
  • Odpowiedz