Wpis z mikrobloga

G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 10 [Początek II rozdziału, Jarkendar, piraci]

Czas na drugi rozdział. Najpierw robię Jarkendar, choć kiedyś zazwyczaj robiłem Górniczą Dolinę jako pierwszą. Jednak idę teraz do Jarkendaru ponieważ jest łatwy, co pozwoli nabić trochę expa i być mocniejszym w GD, a to się przyda do rozwalania orków, poza tym potrzebuję tabliczek z Jarkendaru już teraz.
Pierwsze co, to poszedłem do Lutero po książkę "bloki dwuręczne", która doda mi 5% do walki. Drogie cholerstwo, 5k, sprzedać można za 750.
Teraz mogłem już powiedzieć Vatrasowi, że przekazałem wiadomość do Hagena i pozwolił mi wstąpić do Kręgu. Udałem się więc do gospody i zostałem przyjęty.
Na farmie Torlof kazał mi zebrać czynsz od Sekoba co uczyniłem. Po drodze oczywiście zabijałem nowe moby i okradłem jeszcze pare osób.
Oddałem list Vatrasa dla Isgarotha i wróciłem do miasta. Jako nagroda od Vatrasa wziąłem oczywiście szczaw królewski. Dostałem jeszcze list dla Saturasa żeby móc iść do Jarkendaru.
Udałem się na przełęcz do GD i zabiłem deszczem ognia orków, którzy tam byli więc troche expa wpadło. Wskoczył level więc wstąpiłem do Erola i podbiłem 5 siły przed wyruszeniem do Jarkendaru, bo Jarkendarze nie ma kto nauczyć siły powyżej 90. Teraz mam łącznie 105 więc pora na nowy mieczyk 105 obrażeń.
Teleportowałem się do magów wody i oddałem ornamenty. Po przeprowadzonym rytuale oddałem list Saturasowi, dostałem klucz do portalu i wszedłem do Jarkendaru.
Po rozmowie z magami już w Jarkendarze poszedłem do Jacka Aligatora będącego nieopodal i poszliśmy w kierunku obozu piratów, na polowanie. Po drodze wyczyściłem jaskinie z goblinów i cieniostwora. Będąc przy tym jeziorku gdzie mówi nam, że musimy iśc do kanionu, poszedłem jeszcze do jaskini gdzie były ciała Angusa i Hanka, i zabrałem pierścień dla Morgana. Po drodze pogadałem z Malcolmem w sprawie wycinki drzew. Po ubiciu kretoszczurów i zdobyciu mięsa rozstałem się z Jackiem i poszedłem pod obóz pogadać z Hankiem.
Niestety Hank jest jedyną osobą, która może nauczyć kuszy powyżej 60% (do 75%). Trzeba odpowiednio poprowadzić dialogi żeby w ogóle chciał nas uczyć. Musimy mu zapłacić przynajmniej część za wstęp do obozu, bo jeśli wytargujemy darmowe wejście to nas nie będzie uczył. Najpierw pytamy go o bandytów z wieży, potem czy nas czegoś nauczy. Idziemy zabić bandytów, wracamy i dostajemy expa za ich zabicie. Mamy za to upust 200 sztuk złota. Za te trzy rzeczy można dostać upusty po 100: paczka dla skipa, mięso dla morgana, info od Malcolma. Paczki dla Skipa akurat zapomniałem wziąć od Baltrama, ale to nic nie szkodzi, bo muszę mu zapłacić żeby chciał mnie uczyć. Za pozostałe rzeczy dostałem upust i zapłaciłem 100 sztuk złota.
Po wejściu do obozu poszedłem do tego menela Morgana. Oddałem mu to mięso i kazał mi wyczyścić plaże. Było tam pare topielców, jaszczury i cieniostwór w jaskini. Miał to kompletnie w dupie i poszedł znowu w spanko. Morgan to zwykły chlor i nic tego nie zmieni.
Jakby co, to zadanie z plażą trzeba zrobić przed dostaniem się do chaty Grega, bo później się już nie da.
Garett opowiedział o kompasie, który zajumał mu Greg. Poszedłem na tą drugą plażę, ogniste jaszczury odciągałem pojedynczo i dało rade, musiałem mieczem bo kusza mało im robi. Wykopałem kompas i oddałem go Garettowi.
Są 3 sposoby żeby dostać się do chaty Grega, ja naprościej po prostu okradłem Francisa kradzieżą kieszonkową. Drugi sposób to pobicie go, a trzeci to wykopanie z jednej z jaskiń w kanionie księgi rachunkowej (Francis oszukuje przy podziale łupów). Po zebraniu rzeczy z chaty, przy wejściu pojawia się Greg. Wysyła mnie do kanionu i każe zabić brzytwiaki. Zebrałem ze sobą pięciu piratów i poszliśmy do kanionu.
Wyczyściliśmy kanion, również z orków. Wystarczy ściągać na siebie uwagę orków i przed nimi uciekać, a piraci nie zginął, bo orkowie będą chcieli nas bić a nie piratów.
Do jaskiń nie da się zabrać piratów więc wyczyściłem je sam. W sumie dwie plus Biblioteka Uczonych (klucz ma jeden z szamanów orków).
Po powrocie do obozu i poinformowaniu Grega, wysłał mnie do Bones'a po pancerz bandytów (jakby nie można było go zdjąć z kilkudziesięciu bandytów, których zabiłem podczas gry xD).
Poszedłem jeszcze do Samuela po zapas szybkich śledzi na sprinta. Billowi przekazałem informacje, że Angus i Hank nie żyją. Oddałem jeszcze grog dla Skipa i szybkiego śledzia dla Brandona.
Wróciłem teleportem przy kanionie do magów. Jeśli chodzi o obóz piratów to na razie tyle, teraz czas na obóz bandytów.

PS Małe sprostowanie jeśli chodzi o poprzednią część. Podałem rozpiskę na co wydałem PN. W punkcie 10 powinna być zręczność do 39, punkty za 20lvl przeznaczyłem na siłę.

Poprzednia część:https://www.wykop.pl/wpis/53568547/g2nk-build-kusznik-czesc-9-koniec-i-rozdzialu-20lv/
Wszystkie części na tagu: #gothickusznik

#gothickusznik #gothic #gothic2 #gothic2nk
kRpt - G2NK: BUILD KUSZNIK CZĘŚĆ 10 [Początek II rozdziału, Jarkendar, piraci]

 Cz...

źródło: comment_1605724785J5IB0PNe5N0ddf5gMwJcBm.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Rodjer: O cholera, ale wtopa. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najgorzej, że nie mogę edytować i ktoś się może nie połapać. Tak, Henry! Pomyliło mi się po prostu, zaćmienie jakieś.
  • Odpowiedz
@kRpt: no ładnie, jak ktoś jest nowy, to teraz będzie stał nad trupem i kminił, jak go przekonać do nauczenia kuszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rodjer: Zastanawiam się czy usunąć i dać jeszcze raz poprawione. Ale nie wiem...
edit dobra nie będe wołał znowu ludzi, w następnej części dam pogrubionym informacje ()
  • Odpowiedz
zajebioza, zacząłem sobie znowu grać, zainstalowałem jakieś mody Vurta i dx 11 i gierka wygląda w #!$%@? fajowo, ale co z tego jak grać się nie da, roślinek nie widać zwierzaków nie widać, ta gierka jest skazana na Vanille
  • Odpowiedz
@Gibi: No na vurtsie roślinki to trochę lipa. Kwestia przyzwyczajenia, najgorzej jest z ciemnymi grzybami tak w sumie.
  • Odpowiedz
@kRpt: Fajny poradnik, widać że masz rozgryzionego Gothica i dzięki temu dobrze się to czyta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taka mała uwaga - zadanie dla Morgana da się zrobić po wejściu do chaty Grega, tylko trzeba je wcześniej wziąć, a wykonać można już później. Ja zawsze czyszczę północną plażę z grupą abordażową, dzięki czemu nawet cieniostwór to bułka z masłem. Ale od jakiegoś czasu czyszczę też z
  • Odpowiedz
@Davos87: A no to tak, jak weźmiemy to możemy później oddać to zadanie, nie doprecyzowałem. To znaczy nawet się nad tym nie zastanawiałem, ale wiem że tak jest bo kiedyś też oddawałem zadanie po przybyciu Grega.
A że piratów da się zabrać na plaże to nie wiedziałem, bo nigdy nie próbowałem ich zabrać, problem by tylko sprawiali. Jedna plaża łatwa, druga z ognistymi jaszczurami to by ich te jaszczury podpalały tylko
  • Odpowiedz