Wpis z mikrobloga

Ostatnio nie kupowałam roślin, ale żeby jakoś to sobie wynagrodzić robiłam zapasy... jedzenia. Doszło do momentu, że nie jestem już w stanie otworzyć żadnej szuflady w zamrażarce, a w lodówce i szafkach nie ma już miejsca. Zdecydowałam, że to dłużej tak trwać nie może i muszę kupić chwasty. Mam trochę miejsca, ale chyba nie aż tyle. W każdym razie było warto :D
#rosliny #ogrodnictwo
Pobierz
źródło: comment_1605712077bBnqXaFhen71cH6KlsNfac.jpg
  • 55
@Woofinka: Nie mam pojęcia czy im się to opłaca i skąd te ceny. Maranta jako jedyna była przeceniona, ale też nie ze względu na stan tylko zmianę ekspozycji w LM. Cała reszta to OBI i auchan. Ogólnie większość takich bardziej lub mniej typowych da się kupić za grosze. Dlatego strasznie mnie bawią ceny w internetach bo to jest turbo zdzierstwo. Żeby nie było większość to ci sami producenci.

Co do giełdy
U Ciebie ceny i dostępność roślin zawsze wygrywają :P


@magnes125: nie u mnie tylko w Holandii. Musze kawalek pojechac za kazdym razem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Nie zawsze wygrywaja. Nigdy nie widzialam tutaj np. scindapsusa za mniej niz 5€. Moj kosztowal 7€.
Ona kwitnie! (ʘʘ). Moja jeszcze nigdy nie kwitla.
nie u mnie tylko w Holandii.


@Woofinka: To właściwie wszystko wyjaśnia. Samo źródło wszystkiego :D

Nie zawsze wygrywaja. Nigdy nie widzialam tutaj np. scindapsusa za mniej niz 5€. Moj kosztowal 7€.

Tutaj ceny przecież też są dość podobne jak chcesz coś kupić ot tak na szybko i nie polować na okazje.

Ona kwitnie! (ʘʘ). Moja jeszcze nigdy nie kwitla.

Kiedyś mi się strasznie nie podobały te wąsy,
@Woofinka: To właściwie wszystko wyjaśnia. Samo źródło wszystkiego :D


@magnes125: Teraz nic nie kupuje i zbieram fundusze na wiosenna wycieczke do jednego miejsca w ktorym maja 1500m² samych roslin domowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiscie tez w Holandii.

Kiedyś mi się strasznie nie podobały te wąsy, ale teraz są nawet całkiem urocze. Jutro przesadzę chociaż nie mam ziemi, ale zostały mi jakieś resztki do sukulentów, to
Teraz nic nie kupuje i zbieram fundusze na wiosenna wycieczke do jednego miejsca w ktorym maja 1500m² samych roslin domowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiscie tez w Holandii.


@Woofinka: Oho. Konkretnie o czym marzysz? :>

Uzywam mieszanki do kaktusow i jest ok.

Do peperomi tak, ale już do marant przydałby mi się kwaśny torf, a nie mam. W ogóle nie mam praktycznie ziemi. Chyba wezmę w piątek