Wpis z mikrobloga

Ostatnio nie kupowałam roślin, ale żeby jakoś to sobie wynagrodzić robiłam zapasy... jedzenia. Doszło do momentu, że nie jestem już w stanie otworzyć żadnej szuflady w zamrażarce, a w lodówce i szafkach nie ma już miejsca. Zdecydowałam, że to dłużej tak trwać nie może i muszę kupić chwasty. Mam trochę miejsca, ale chyba nie aż tyle. W każdym razie było warto :D
#rosliny #ogrodnictwo
magnes125 - Ostatnio nie kupowałam roślin, ale żeby jakoś to sobie wynagrodzić robiła...

źródło: comment_1605712077bBnqXaFhen71cH6KlsNfac.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@Woofinka: Nie mam pojęcia czy im się to opłaca i skąd te ceny. Maranta jako jedyna była przeceniona, ale też nie ze względu na stan tylko zmianę ekspozycji w LM. Cała reszta to OBI i auchan. Ogólnie większość takich bardziej lub mniej typowych da się kupić za grosze. Dlatego strasznie mnie bawią ceny w internetach bo to jest turbo zdzierstwo. Żeby nie było większość to ci sami producenci.

Co do giełdy
  • Odpowiedz
U Ciebie ceny i dostępność roślin zawsze wygrywają :P


@magnes125: nie u mnie tylko w Holandii. Musze kawalek pojechac za kazdym razem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Nie zawsze wygrywaja. Nigdy nie widzialam tutaj np. scindapsusa za mniej niz 5€. Moj kosztowal 7€.
Ona kwitnie! (ʘʘ). Moja jeszcze nigdy nie kwitla.
  • Odpowiedz
nie u mnie tylko w Holandii.


@Woofinka: To właściwie wszystko wyjaśnia. Samo źródło wszystkiego :D

Nie zawsze wygrywaja. Nigdy nie widzialam tutaj np. scindapsusa za mniej niz 5€. Moj kosztowal 7€.

Tutaj ceny przecież też są dość podobne jak chcesz coś kupić ot tak na szybko i nie polować na okazje.

Ona kwitnie! (ʘʘ). Moja jeszcze nigdy nie kwitla.

Kiedyś mi się strasznie nie podobały te wąsy,
  • Odpowiedz
@Woofinka: To właściwie wszystko wyjaśnia. Samo źródło wszystkiego :D


@magnes125: Teraz nic nie kupuje i zbieram fundusze na wiosenna wycieczke do jednego miejsca w ktorym maja 1500m² samych roslin domowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiscie tez w Holandii.

Kiedyś mi się strasznie nie podobały te wąsy, ale teraz są nawet całkiem urocze. Jutro przesadzę chociaż nie mam ziemi, ale zostały mi jakieś resztki do sukulentów, to
  • Odpowiedz
Teraz nic nie kupuje i zbieram fundusze na wiosenna wycieczke do jednego miejsca w ktorym maja 1500m² samych roslin domowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiscie tez w Holandii.


@Woofinka: Oho. Konkretnie o czym marzysz? :>

Uzywam mieszanki do kaktusow i jest ok.

Do peperomi tak, ale już do marant przydałby mi się kwaśny torf, a nie mam. W ogóle nie mam praktycznie ziemi. Chyba wezmę w piątek
  • Odpowiedz