Wpis z mikrobloga

Ostatnio nie kupowałam roślin, ale żeby jakoś to sobie wynagrodzić robiłam zapasy... jedzenia. Doszło do momentu, że nie jestem już w stanie otworzyć żadnej szuflady w zamrażarce, a w lodówce i szafkach nie ma już miejsca. Zdecydowałam, że to dłużej tak trwać nie może i muszę kupić chwasty. Mam trochę miejsca, ale chyba nie aż tyle. W każdym razie było warto :D
#rosliny #ogrodnictwo
Pobierz magnes125 - Ostatnio nie kupowałam roślin, ale żeby jakoś to sobie wynagrodzić robiła...
źródło: comment_1605712077bBnqXaFhen71cH6KlsNfac.jpg
  • 55
@magnes125: Twoje anthurium otwiera liste ( ).
Anthurium clarinervium
Anthurium Crystallinum
Alocasia baginda 'Silver Dragon'
Syngonium macrophyllum
Epipremnum Aureum Shangri la
Peperomia maculosa 'Smaragd'
Philodendron melanochrysum
Philodendron Prince of Orange
Philodendron scandens 'Micans'
Philodendron verrucosum
Sansevieria star canary
Scindapsus Treubi Moonshine.
Moze kupie jeszcze Calathea Stromanthe Triostar do lazienki, zeby ja zabic i ostatecznie utwierdzic sie w nienawisci do calathei i marant.

@kawazrana: Macaj
Pobierz Woofinka - @magnes125: Twoje anthurium otwiera liste (✌ ゚ ∀ ゚)☞. 
Anthurium clariner...
źródło: comment_1605722416lWcq9VDcEds4t0F5rjFSeV.jpg
Moze kupie jeszcze Calathea Stromanthe Triostar do lazienki, zeby ja zabic i ostatecznie utwierdzic sie w nienawisci do calathei i marant.


@Woofinka: Jak nie chcesz się utwierdzać w nienawiści, to nie wybieraj najtrudniejszych. Stromanthe to zaraz po warscewiczii największy fochmistrz. Jest jeszcze kilka niewdzięcznic, ale one wiodą prym.

I teraz rozumiem skąd to zaciskanie pasa. Też bym zaciskała xD

@kawazrana: xDD tylko magnes ma te ceny jak po znajomosci. 10zl
@Woofinka ja ostatnio kupilam takiego karzelka za 18 i uznalam to za okazje ()


@kawazrana: Przeciez 18zl za Scindapsus Treubi to deal zycia! Tutaj za zwyklego scindapsusa musze dac 7€ a treubi w ogole nie ma. Sliczny jest ()

Jak nie chcesz się utwierdzać w nienawiści, to nie wybieraj najtrudniejszych. Stromanthe to zaraz po warscewiczii największy fochmistrz. Jest jeszcze kilka
Pobierz Woofinka - > @Woofinka ja ostatnio kupilam takiego karzelka za 18 i uznalam to za oka...
źródło: comment_1605723658j8OVopeHe5YuR6rcwGgDND.jpg
@magnes125 tak? O, no ok. Za to za pilee przeplacilam, bo 35pln, ale jakos mialam na nia ochote i byla gaka zgrabna ¯_(ツ)_/¯ niedawny nabytek z wymianki: w zamian za jakas zabiedzona przeze mnie aglaoneme rozowa dostalam kolejna begonie ( ʖ̯)

@Woofinka po zamordowaniu drugiego stromanthe triostar juz ostatecznie pozegnalam sie z calateowymi (network oddalam poki zipiala cokolwiek) teraz na moj celownik trafily peperomie i begonie,
Pobierz kawazrana - @magnes125 tak? O, no ok. Za to za pilee przeplacilam, bo 35pln, ale jako...
źródło: comment_1605723746BQ9WcaoaGlKedn3MJ2j5CB.jpg
@Woofinka to by sie zgadzalo... po pierwszej - smutek, deprecha, rozczarowanie, brak checi... po drugiej? Nerwowy smiech, demoniczne zapedy, chec destrukcji, poczucie ze moge zniszczyc juz wszystko. Ciekawe ( ͡ ͜ʖ ͡)
@Woofinka kropki wyszly przypadkiem. Maculate kupilam na pomylce Auchan, zle ometkowali polki i kosztowala 16 czy 18 zl, zal bylo nie brac (òóˇ) a potem to jak ze wszystkim u mnie - z gorki, wincyj!


To tez begonie? Ostro! Kazda inna, super roslina
Ale wlasnie te najtrudniejsze sa najladniejsze (). Mam lazienke w ktorej wszystko rosnie, nawet paprotke w niej odratowalam wiec moze nie bedzie tak zle. Jak cos to wiem kogo wolac o pomoc xD.


@Woofinka: Jedyne czego one potrzebują, to dużej wilgotności, bardzo dobrego podłoża (to jest najważniejsze) i czegoś na przędziorki. I stromanthe musi mieć trochę więcej światła niż reszta. Moja żyje w stresie od dziesięciu pewnie
Moja żyje w stresie od dziesięciu pewnie lat, w przeciągu, nawet balkon otwiera się w zimie i ona sobie tam stoi. Nic jej nie rusza, ale to lata hartowania xD


@magnes125: swoje tez probowalam hartowac ale kazdorazowo konczylo sie to zgonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)-. Kupie ten ostatni raz, moze akurat przezyje.

Byłam zła, że mi działy ogrodnicze uszczuplili przez te
Pobierz Woofinka - > Moja żyje w stresie od dziesięciu pewnie lat, w przeciągu, nawet balkon ...
źródło: comment_1605731762o7bD8zNjm5nX3wz6IBKtIf.jpg
swoje tez probowalam hartowac ale kazdorazowo konczylo sie to zgonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)-. Kupie ten ostatni raz, moze akurat przezyje.


@Woofinka: Tak od razu z hartowaniem to nie. Może kiedyś, a najlepiej wcale :P

Stacjonarnie maja tylko straszny kicz typu rosliny opryskane sztucznym sniegiem i inne brokatowe ozdobki. W internecie sa prawdziwe cudenka. (ʘʘ)

Nie czuję
Pobierz magnes125 - > swoje tez probowalam hartowac ale kazdorazowo konczylo sie to zgonem ( ...
źródło: comment_1605732928nzwcYvHwIhIEfYySdIEgqE.jpg
Nie czuję jeszcze świąt, ale przeszło mi przez myśl, żeby coś na choinkę kupić. W tym roku mnóstwo ładnych rzeczy :3


@magnes125: bedziemy pokazywac choinki na tagu? W sumie choinka to tez roslina ( )

Podejrzewam, że tylko w Polsce. Przyjęło się, że z takim wózkiem chodzą tylko babcie. Natomiast widziałam kilka młodych dziewczyn i to mnie trochę zachęciło. Poza tym jestem młoda i dynamiczna, to