Wpis z mikrobloga

@EmcePomidor: k---a ludzie, każdy ma w domu z ogrodem lepiej. Ja też bym wolał mieszkać w domu z ogrodem. I basenem najlepiej na chłodne dni i zeby mi dziwki szampana przynosiły a karły chodziły z tacami z koksem. Wiadomo, że im więcej przestrzeni tym lepiej dla każdego, psa, człowieka czy tygrysa. No może oprócz pająka, pająki nie mogą mieć za dużo przestrzeni. Pies w małej przestrzeni męczy się mniej więcej
  • Odpowiedz
@EmcePomidor: ale czego nie rozumiesz ze tak jest? Ogród, na którym przebywa pies cały czas, traktuje jako kolejny, trochę większy pokój. Żadnych nowych bodźców. Do tego dochodzi często tendencja zostawiania psa tylko na ogrodzie, bo jednak w domu to pobrudzi - a psy są zwierzętami stadnymi i potrzebują człowieka trochę więcej niz 5 minut dziennie.

Obecnie jest wręcz tendencja u hodowców do nie wydawania psów do "dobrych domków pod miastem,
  • Odpowiedz
@a665321: A coś wiecej? Czy skonczyles argumenty? Osobiście u siebie znam mnóstwo ludzi ktorym pies sluzy tylko jako dekoracja do ogrodu i nigdy go nie opuszcza
  • Odpowiedz
@Mowi: @girabaldi: wy sobie ubzduraliście że ja powiedziałem żeby psa nie wyprowadzać czy co? Ja odniosłem się do tego:

Pies w bloku często ma lepiej niż pies z ogrodem. Te z ogrodami często nawet nie chodzą na spacery, tylko są puszczane na ogród


jak pies w bloku ma mieć lepiej niż pies z ogrodem xD
  • Odpowiedz
@EmcePomidor: jeśli wlasciciel wyprowadza go pare razy na szybkie wyjscie by zalatwil fizjologiczne potrzeby a do tego ma zapewniony jeden dlugi spacer na dzien to są to lepsze warunki niz burek ktory jest wypuszczony na podworko i zostawiony na cały dzien, lub co gorsza siedzi cale zycie w kojcu
  • Odpowiedz
burek ktory jest wypuszczony na podworko i zostawiony na cały dzien, lub co gorsza siedzi cale zycie w kojcu


@kuna123: wiadomo że lepiej jak właściciel wychodzi z psem, ale co to za fikołek że bez ogródka psu lepiej
  • Odpowiedz
@EmcePomidor: nie napisalem że kazdy pies zyjacy bez ogrodka ma lepiej, chodzi mi po prostu o to że niekoniecznie w 100% kazdy pies zyjacy w domu z ogrodem ma lepsze warunki bytowe niz kazdy pies żyjący w bloku
  • Odpowiedz
@EmcePomidor: no bo pies w bloku ma często lepsze zycie niż w domu z ogrodem. To, że masz rodziców którzy mają dom z ogrodem nie oznacza automatycznie, że jesteś najszczęśliwszym dzieckiem na swiecie, tak samo z psem. Jeśli właściciele zajmują się psem to nie ma znaczenia czy jest w domu z ogrodem czy w bloku. Po prostu ma więcej miejsc gdzie może się przejsć i połozyć w tkaim domu.
  • Odpowiedz
ale ogarnijcie w koncu ze mozna tez.mieszkac w bloku i wychodzic tylko na 5 minut na zewnatrz. dla psa dom z ogrodkiem > blok przestqncie jakies fikolki robic


@EmcePomidor: ale ogarnij, że można mieszkać w domu z wielkim ogrodem i nie wyprowadzać psa "bo przecież się wybiega na ogrodzie". I to jest naprawdę częste, że psy mieszkające w domu z wielkim ogrodem nie chodzą na spacery, bo właściciele nie wiedzą,
  • Odpowiedz