Wpis z mikrobloga

@sorasill: ahh , wiesz co jestem całkiem zadowolony , dałem za niego 300pln i jak za tą cenę robi robotę - piekę zazwyzcaj dla 2-3 osób i na tyle osób w zupełności daje rady - szybko się rozgrzewa znacznie szybciej niż piekarnik z kamieniem co za tym idzie zużywa mniej prądu - co prawda ciężko osiągnąć panterkę ale przy odpowiednim obracaniu placki wychodzą całkiem niezła wizualnie - smakowo jest mistrz

Na
@gusto-gav: no właśnie miałem w tym roku murować, ale chyba skonczy się na caliente, bo tak mam małą rozkminem u mnie przeważnie 5-6 placków na raz, a piekarnik mam taki że pożal się boże, jak było cieplej to piekłem na dworze w swoim piecu jeszcze nie murowanym a poskłądanym, teraz troche zimno i ciemno zeby majstrować wieczorami (,)



xD
@sorasill: ja se #!$%@? wpierw ps5 a potem koda :D
Też myslalem nad murowaniem ale kolega który ten błąd popełnił mówi ze to bez sensu bo dluzej sie to rozpala i osiaga temperature niz to wszystko warte - chyba ze pieczesz 20 plackow to wtedy warto jak nie to nie ma sensu
@gusto-gav: jak pieczesz 20 placków to ja bym sie nie bawił w murowanie, ot dla funu, posiedzenia w ogrodzie z rodziną. 10+ placków to EffeUno i można lecieć z tematem. Pomyśle, zobaczę jeszcze - pizza z elektryka generalnie mnie satysfakcjonuje jeśli spód się dobrze dopiecze. Na boczki to sobie tam zarzuce odpowiednie TO żeby były po prostu smaczne.