Wpis z mikrobloga

@blackredwhite: Sugeruje przymierz się fizycznie do jakiegokolwiek monitora (np 32" 4K i jakiegos UW) to będziesz mial jakiś punkt odniesienia. Te wszystkie 49" UW to do video bardziej. Do programowania (dla mnie) to maja za malo linii rastrowych i są za niskie - a zatem zeby miec 49" to musza byc szerokie i trzeba kręcic głową zamiast samymi oczami ogarniać wygodnie. Ale co kto lubi.
@m4kb0l: @blackredwhite: jak stawiasz dwa na szerokość to masz wtedy centralnie ramki od obu przed nosem. Nie sądzę bys to lubił ;) wiec przesuwasz i wtedy masz de facto jeden z którego korzystasz najczesciej bo ten drugi jest z boku i mniej wygodny. I jedyny konfig na dwa mi osobiscie sie sprawdza kiedy jeden z nich jest obrocony o 90 stopni a drugi jest obok glownym. Ale dlatego jednaksporo ludzi
@MarcinOrlowski: przecież napisałem, że to lubię. Zależy kto co robi. Dla devów to nie jest problem bo na jednym jest edytor a na drugim przeglądarka. No i dwa 2560 wychodzą dużo taniej niż jeden 49" 32:9. Mam oba setupy i moim zdaniem dwa monitory są lepsze.

jednaksporo ludzi woli jeden duzy


jakieś statystyki na poparcie tego?
przecież napisałem, że to lubię


@m4kb0l: ale lubisz co dokładnie? siedziec centralnie na styku dwóch monitorów mając ich ramki przed nosem?! I siedziec przy tym caly dzien ze skręconą szyją, czy jak?

2560 wychodzą dużo taniej niż jeden 49" 32:9


akurat tu sie zgodze, ze to bedzie tez sensowniejsze dla deva.

Swoją drogą sporo sklepów daje 15 dni (a MM nawet do 45 dni) na zwrot (jeśli nie brane na
@MarcinOrlowski: lubię to, że mam dwa osobne ekrany na których odpalam aplikacje na full screenie. Na ultrawide trzeba sobie je ustawić odpowiednio. W momencie kiedy ramki w monitorach są bardzo cienkie nie przeszkadza mi to, zwłaszcza, że nie mam tam nic. Rozumiem, że np. dla kogoś kto obrabia zdjęcia albo montuje filmy taka ramka na środku mogłaby przeszkadzać ale w momencie kiedy i tak mam dwie aplikacje to nie robi mi
lubię to, że mam dwa osobne ekrany


@m4kb0l: no widzisz, czyli mówimy o dwóch zupełnie różnych potrzebach - Ty chcesz mieć dwa oddzielne fizycznie workspace a ja jedną dużą fizyczną przestrzen która jak potrzebuje to dzielę "logicznie" a jak nie chce to moge rozciagnac jedna apke na caly duzy ekran bez ramek etc. To teraz @blackredwhite musi sie zastanowic czego on chce :)

na których odpalam aplikacje na full screenie. Na