Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 491
@HarryPothed: Nie znamy prawdziwej ilości wykonanych testów bo te dzbany do statystyk doliczają tylko pozytywne wyniki testów prywatnych
  • Odpowiedz
@zagu: wiesz ile polacy musieliby robić prywatnych testów żeby się nie niepokoić tymi danymi?

365 tys dziennie- wtedy mielibyśmy 5% pozytywnych z ogółu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 125
@dqdq1: Ja nie uważam, że nie ma się czym martwić. Pisze tylko, że statystyki są zmanipulowane.
  • Odpowiedz
@zagu: a to sorry. Wydaje mi się że bez informacji o tym ile powinno być wykonanych testów prywatnie informacja brzmi dość płasko.
  • Odpowiedz
@HarryPothed: druga sprawa, że to nie Vateuszek ani mały gniewny karakan wysyłają ludzi na testy, tylko w większości lekarze POZ, przez co lwią część osób ujętych jako przetestowane stanowią te,u których istnieje podejrzenie koronawirusa, a nie przypadkowe osoby - stąd wysoki %. Myślę, że obecnie jedyną statystyką na bazie, której możemy wnioskować jak wygląda sytuacja jest pochodna zajętych respiratorów i łóżek, ale nie jestem ekspertem, więc może ktoś mnie wyprowadzi z
  • Odpowiedz
lekarze POZ, przez co lwią część osób ujętych jako przetestowane stanowią te,u których istnieje podejrzenie koronawirusa, a nie przypadkowe osoby - stąd wysoki %


@LuoXiahong: w każdym kraju wysyłają ludzi do badania lekarze.

Różnica polega na kryteriach: czyli ile niespecyficznych objawów osoba spełnia i jaki miała ewentualny kontakt z innym zakażonym. Biorąc pod uwagę, że duża cześć osób przechodzi chorobę bezobjawowo albo z bardzo skąpymi objawami, oni nigdy nie będą zbadani
  • Odpowiedz
Dla porównania podam w Kalifornii, która ma podobną liczbę mieszkańców do Polski, jest dziennie ok. 140 tysięcy testów i gubernator niedawno ogłosił, że długo go trwało, ale na ukończeniu jest nowe laboratorium, które pozwoli podwoić ich liczbę.
  • Odpowiedz
Ja nie uważam, że nie ma się czym martwić. Pisze tylko, że statystyki są zmanipulowane.


@zagu: liczba zarazonych tez - na konsylium (takie forum lekarskie) szacuja ze jest ich przynajmniej 6razy wiecej niz sie podaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tomislawniepelka: Szacunki mówią, że od 2 do 10 razy więcej niż wykrytych przypadków (zajebista dokładność xD). Rząd przyjmuje x3, a specjaliści mówią właśnie o x6-7. Niemniej to akurat nie jest manipulacja tylko niedostateczne testowanie.
  • Odpowiedz