Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 25
674 136 + 1 + 40 + 42 + 63 = 674 282

W piątek 13 ukruszyłem ząb podczas jedzenia.... frytek a dzień później rozwaliłem korbę...
Podczas podjazdu pod Klimont popełniłem błąd, zmieniłem przerzutkę z przodu podczas gdy łańcuch z tyłu jeszcze nie skończył przeskakiwać po kasecie. W efekcie, łańcuch wpadł pomiędzy zębatki korby i się zakleszczył wyrywając i krzywiąc mniejszą zębatkę... :( Tragedia.
Namęczyłem się żeby założyć łańcuch na dużą zębatkę. Mniejsza zębatka porysowała mi trochę ramę :( i musiałem ją spiąć trytytką.

Wątpię, żeby dało się to jakoś reanimować. korba to FSA Tempo Adventure 46/30 (172,5) a więc bardzo fajny zakres pod gravela. Szukałem zębatki na wymianę ale nie ma.

Z tego co widzę to kupno nowej korby o takim zakresie jest niemożliwe... nie ma ich :(
Znalazłem FSA Vero Pro Adventure, 48/32 - taki zakres też wydaje mi się, że byłby dla mnie ok ale ta korba to demontaż z Sory 9 rzędowej a z tego co widzę aby działała z 10 rzędowym trzeba wymienić podkładki pomiędzy zębatkami - tak wynika z dokumentacji technicznej FSA
https://shop.fullspeedahead.com/en/type/cranksets/cranksets/road/vero-pro-crankset
Zadziała to bez wymiany tych podkładek?
Albo macie jakiś inny pomysł na niedroga nową korbę? Jest jeszcze Shimano FC-R460 48-34 ale te 34 to 1:1, wolałbym lżej.

#rowerowyrownik #rower #wykopfujiclub

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
Deba - 674 136 + 1 + 40 + 42 + 63 = 674 282

W piątek 13 ukruszyłem ząb podczas jedze...

źródło: comment_160548113313zqJMvP22gr44KH58NkXS.jpg

Pobierz
  • 6
@babool: GRX ma inną linie łańcucha, musiałbym wymienić także przednią przerzutkę, a mam Tiagrę na obejmie.
To nie jest ta zębatka, ta ma 90bcd a moja ma 80.