Wpis z mikrobloga

@iDaft: Też mam - 300mb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS wyłącz na swoim koncie na ich stronie udostępnianie UPC free, pobierz InSSIDer i sprawdz które kanały w Twojej okolicy są najbardziej oblegane i wejdź na stronkę swojego routera. Jeśli Twoja karta to obsługuje(5g), to włącz na stronie 2.4 ghz i 5ghz + wybierz kanały które w InSSIDerze nie są oblegane, będzie pełna moc;)
s.....7 - @iDaft: Też mam - 300mb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS wyłącz na swoim koncie na ich str...

źródło: comment_1605452980HGMtgZff9jgRaqskzD6uXc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@iDaft: najgorsze, że oni tak się bronią na infolinii, że umowa obejmuje internet DO i niestety w TWOJEJ OKOLICY akurat jest mocno obciążona sieć i proszę spróbować nocą. To są dokładne słowa jednego z doradców UPC. Już nie mam od nich neta. Orange światłowód teraz. U mnie było podobnie, grafiki mi się nie ładowały, i ogóle umowa na 100Mb a ciągle 10/20/50.
  • Odpowiedz
@iDaft: Zaraz po podpisaniu umowy wyłączyłeś też tą jakąś tam płatną ochronę antywirusową?
Jak coś, to pisz. Aha, jeśli masz kabel, to sprawdź prędkość na kablu, tylko się nie zdziw, u mnie pokazuje 80mb, ale dopiero później doczytałem, że słabsze kable mają tylko taką przepustowość:D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Meszekkeszek: A jak inaczej mam używać wifi? Trzy maki w mieszkaniu, dwa różne pokoje do pracy, router w trzecim, bo tylko tam kabel był. Mam w innym miejscu 600mb/s od Vectry i jakoś nie ma problemu z utrzymaniem stałych 200-300mbs, upc tnie na zoomie. W bloku nie ma innego dostawcy, wszyscy na UPC skazani
  • Odpowiedz
światłowód czy koncentryk? 95% światłowodu w UPC to koncentryk więc nie pisz głupot o światłowodzie

@Radek41: W sensie jak 95%? Z tego co wiem UPC dostarcza swój net w FTTB, czyli światło jest do skrzynki w bloku a koncentrykiem tylko do lokali.
  • Odpowiedz
@SKYFander: no właśnie, a potem co? jeden koncentryk na piętro? na blok? nie w każdym bloku jedno mieszkanie = jeden koncentryk z szafki i to widać w ofertach, gdzie oferta 1Gb ma 50Mbps wysyłania xD

poza tym jaką przepustowość ma to światło dla całego bloku na 100 mieszkań?

to jest atrapa światłowodu, prawdziwy światłowód to FTTH i to widać też w opóźnieniach, średnio 6ms niższych, a różnicę do wp.pl mam 3ms
  • Odpowiedz