Wpis z mikrobloga

Polacy, ja to sobie tu siedze w tym biednym kraju #niemcy i wam po prostu zazdroszcze:
- W Niemczech malo lekarzy, dlatego dokumentacje wypelniaja sekretarki po zawodowkach, spisuja je z nagran z dyktafonu. W Polsce kraj stac na to, zeby to lekarz przeznaczal 90% swojego czasu na to
- W Niemczech nie stac kraju na dawanie ogromnego socjalu, tylko jak glupcy, zmniejszyli VAT
- W Niemczech celebryci narzekaja, ze ciezkie czasy nastaly, Polske stac na wydanie pol miliarda, aby wspomoc milionerow
- W Niemczech prosza o pomoc Francje, Unie Europejska, wspolpracuja z innymi narodami, zeby przetrwac ciezkie czasy, w Polsce smieja sie tylko z takiej jalmuzny
- W Niemczech nie moga zamknac sklepow na lockdownie, bo gospodarka by padla, Polska gospodarka wszystko wytrzyma
- W Niemczech panikuja jak ilosc pozytywnych testow wejdzie na poziom 5%, w Polsce wicepremier przekreca sie na drugi bok pod kolderka jak codziennie testy sa na poziomie 30-50%
- W Niemczech od paru miesiecy mowi sie tylko o walce z #koronawirus, w Polsce jest to temat poboczny, kiedy liczy sie przeciez walka z wirusem LGBT
- W Niemczech w wakacje Parlament pracowal, przygotowywal nowe zalecenia i ustawy, w szpitalach ludzie robili nadgodziny, zeby stworzyc warunki do pracy i walki z wirusem na jesieni, w Polsce ludzie sie bawili i wygrywali z wirusem, ktory jest w odwrocie.

Prawda jest taka, ze zachod zazdrosci Polsce, jak ona przechodzi #koronawirus. Brawo
  • 100
  • Odpowiedz
  • 3
@Geraltzkiwi nie, łatwo je zakładać na podstawie tego co się postuje w necie. Ale masz rację, możesz jeszcze konfederacje popierać, granica między tymi dwoma partiami się pięknie zaciera.
  • Odpowiedz
@miki4ever: jeszcze bym dodał, że gdy w lato Niemcy przygotowywali się do drugiej fali, w Polsce rozdano bon turystyczny i zachęcano do przemieszczania się po całym kraju.
  • Odpowiedz
@no_49 nie. Za to fejkami są informacje we wpisie.

- Lekarze w Polsce nie spedzaja 90 % czasu na dokumentacje
- zaden milioner w Polsce nie dostał nic z pół miliarda
- w Polsce również nie zamykaja sklepów
- o lgbt najwiecej trąbi
  • Odpowiedz
  • 18
@Geraltzkiwi co do lekarzy to mi ie wiem, ale:
Golcowie są milionerami i dostali właśnie 2mln z 500mln przeznaczonych dla milionerów i milionerów wannabe,
Skoro nie zamykają sklepów, to mogę jutro pójść do HM, Zary, albo Ikei? O patrz, jednak nie mogę...
O lgbt najwięcej trąbi tvpis, praktycznie codziennie

Itd....... Nie zapomnij napisać dziś pod #bekazpo i zwyzywać lgbt xD
  • Odpowiedz
@Dorken no widzisz a ja wiem. I dlatego pisze ze to fejk. Tak samo jak reszta i to co teraz napisales rowniez. 500 mln nie jest przeznaczone dla milionerów tylko na wsparcie branzy artystycznej. Wniosek o wsparcie mogl zlozyc kazdy odpowiednio to argumentując. Podobnie jak kazdy przedsiębiorca mogl zlozyc wniosek o wsparcie z tarczy. Takie tvn ktore najglosniej komentuje dofinansowanie dla artystow wzięło ponad 8 mln.

Możesz isc do wszystkich otwartych.
  • Odpowiedz
  • 22
@Geraltzkiwi piękny z Ciebie ignorant, ale cóż się dziwić skoro jeszcze niedawno dziwiłeś się, że na studiach są laborki których się nie da w domu przeprowadzić XD a sentencje, że sklepy nie zostały zamknięte bo są też otwarte to chyba sobie powieszę nad łóżkiem, fikołek godny tvp
  • Odpowiedz
@Dorken przeciez we wpisie jest info o zamknietych sklepach. A sklepy otwarte. Czyli fejk news. Gdyby bylo jasno napisane że zamykane sa tylko sklepy nie pierwszej potrzeby jak np. meblowe nie byloby problemu, ale to by przecież nie pasowalo do linii ideologicznej autora.

Ze studiami jakos magicznie okazało sie ze da sie większość zajęć zorganizowac zdalnie i cos co wczesniej bylo niemozliwe stalo się codziennością. Polecam więcej wyobraźni, a mniej oceniania
  • Odpowiedz
  • 7
@Dorken: Daj spokój. Koleś to jest taki dzban co ci się przyczepi do byle #!$%@? w każdym tekście.

Przecież wiadomo, ze użyłem tutaj mnóstwo skrótów myślowych, trudno, żebym do każdego punktu dodawał wyjaśnienie, ze chodzi mi o sklepy meblowe i odzieżowe, itp. Raczej każdy normalny człowiek załapał ogólny sens mojej wypowiedzi. Tak samo te 90% czasu lekarzy przed dokumentami to jest pewne przekłamanie, bo jest to zazwyczaj trochę mniej, ale
  • Odpowiedz