Wpis z mikrobloga

@ali-agca chciałem jeździć do pierwszego śniegu, ale tak jak pisza koledzy. Opona rano słabo trzyma. Co ciekawe na wiosnę gdy rano było 0st miałem wrażenie, że opona lepiej trzyma niż teraz jak jest 5st i dużą wilgoć
zależy jak jeździsz, ja kiedyś zrobiłem test przy -5C i zero uślizgów, a przy 3C na plusie robiłem jakieś 100 km w deszczyku i zero uślizgów


@Hamza: myślę, że raczej doboru opon, bo przecież da się jechać tak, żeby nie było uślizgów, tylko to nie zmienia faktu, że przyczepność jest po prostu bardzo słaba jak jest mokro i zimno. Dużo właśnie zmienia woda, bo na suchym jest o wiele lepiej, wiadomo
@ali-agca: caly zeszly sezon zimowy przelatalem na motocyklu (dojazdy do pracy, bylo kila dni gdzie dalem sobie spokoj ze wzgledu na warunki). Ale to tak jak @debenek pisze, zalezy od zimy - a tej praktycznie w zeszlym roku nie bylo.

O dziwo opona dawala rade, w szczegolnosci jesli bylo sucho - nawet w najzimniejsze dni bylo duzo lepiej niz bym sie spodziewal. Jakies uslizgi sie zdarzaly, ale wszystko dawalem rade zlapac