Wpis z mikrobloga

@Antal: z tego co słyszałem to 1000, ale słyszałem też o 500 (może jakieś janusze szukają podjanuszy i stad różnica). nie rozumiem fenomenu tego urządzenia.
  • Odpowiedz
@ppanicz: Wiesz co ja słyszałem od krewnej o 1000 od urządzenia, że za 4 sprzedane thermomix ma za darmo i inne takie bezdety. No i interesuje się czy to rzeczywiście taki super interes czy jednak coś na zasadzie wciskania koleżankom i rodzinie na siłe tego urządzenia.
  • Odpowiedz
@Oskins: Nie że podróbką bo czy np. Opel Astra jest podróbką Passata?
To i to jest multicookerem. Rzecz w tym że tutaj cena jest "trochę" zawyżona
  • Odpowiedz
@Antal: darmowe urządzenie za 4 sprzedane to w sumie trochę bez sensu, chyba, że to zysk z kolejnego możesz sobie zatrzymać (bo jak niby miałbyś komuś w legalny sposób sprzedać? a trzymać w domu kolejne sztuki to bez sensu).

@miki4ever: nie korzystam źle, bo nie mam. Mam inne urządzenie, które kupiłem za jakieś drobne, porównując do thermomixa. Wiele ułatwia, ale i tak niektóre potrawy łatwiej jest i szybciej jest przyrządzić
  • Odpowiedz
@ppanicz: Nie widze porównania z FM. Takiego urządzenia jak Thermomix nie masz na rynku, nie z takim zakresem funkcji. Pokaz mi drugi taki robot, który ci wszystko posieka, ugotuje, przygrilluje a na końcu sam się wyczyści.

Jasne, można to wszystko zrobić bez tego urządzenia, ale tu chodzi głównie o czas wykonania i łatwość. Jak dla kogoś gotowanie to hobby to niech tego nie kupuje, ale dla mnie np. wreszcie ciasto na
  • Odpowiedz
@miki4ever: co do braku analogii do MLM to może ja zadam pytanie, które już ktoś wcześniej zadawał:
"- Jestem na stronie sklepu internetowego Vorwerk i chcę kupić Thermomix i widzę, że nie ma takiej możliwości. Dlaczego Vorwerk uniemożliwia zakup Thermomixa?
- Czy ta pani od prezentacji jest pracownikiem firmy Vorwerk? Jeżeli nie, to czy ma założoną własną działalność gospodarczą?
- kto właściwie sprzeda ci Thermomix, kto jest drugą stroną transakcji: ta
  • Odpowiedz
@ppanicz: Tak, ma założona działalność gospodarcza, Np. Ta która robiła u nas prezentacje ma zarejestrowana kleingewerbe, prowadzi tez odpłatne szkolenia z gotowania. Kupowałem bezposrednio od Vorwerka, ona z tego co wiem ma podpisana umowę z nimi na reprezentowanie firmy. Nie widze tu w ogóle podobieństwa z MLM.

Dlaczego Vorwerk tak robi? Nie wiem, pewnie dochodzi tez efekt pewnej ekskluzywności, który zazwyczaj działa na konsumentów.
  • Odpowiedz
@miki4ever: wspólny element to robienie prezentacji i nagabywanie. Większość produktów elektronicznych możesz zakupić w zwykłym sklepie. Jeśli nie to na stronie producenta, z dostawą. W MLM nie można tego zrobić - ideą jest, żeby sprzedawca zachęcił kupujących do dalszego namawiania do zakupu, np. swoich znajomych. Sprzedaż ma formę prezentacji produktu i całego systemu, możesz kupić tylko od pośrednika, a sieć pośredników ma strukturę piramidową. Typowe dla MLM jest, że przedstawiciele nie
  • Odpowiedz
@ppanicz: Wywiad z konsultantką MLMu Vorwerk:
20 kwietnia 2020
https://networkmagazyn.pl/jak-odniesc-sukces-w-biznesie-najwazniejsze-to-najpierw-wyjsc-ze-swojej-strefy-komfortu-trzeba-zrobic-plan-i-po-prostu-zaczac-dzialac/

Maciej Maciejewski: A jak wyglądały w pani przypadku początki polecania i budowania struktur w tym biznesie?

Anna Maria Kisiała-Cedro: Kiedy zaczęłam lepiej sprzedawać, też zaczęłam rekrutować do współpracy osoby (...)

(...) Zależało mi na tym, gdyż wtedy byłoby mi łatwiej rozwijać się i pozyskiwać nowe osoby do współpracy (...)

(...) Dzięki mojej systematycznej pracy i regularnym rekrutacjom za rok
renalum - @ppanicz: Wywiad z konsultantką MLMu Vorwerk:
20 kwietnia 2020
https://ne...

źródło: comment_1605374114qhd5xzo3BYnGoCdvjFsuiX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz