Wpis z mikrobloga

Trochę się ostatnio nie układa z kasą, więc różne pomysły przychodzą do głowy jak przyoszczedzić.

Zasada jest prosta - nie trzeba rezygnować z rzeczy które się lubi, trzeba ewentualnie zacząć korzystać z nieco tańszych alternatyw i w kieszeni może zostać sporo floty.

Na przykład zamiast wydawać co miesiąc na Netflix wróciłem do torrentów, z karty Multisport i tak nie często korzystałem, więc anulowalem i zacząłem biegać na świeżym powietrzu, a nawet to co jem zamieniłem na nieco tańsze - niekiedy bardzo kreatywnie.

Przykładowo jako wielki fan tatara odkryłem, że robiony z mięsa wieprzowego też jest pyszny. Różnica w cenie spora bo zamiast płacić 80 zł za kilo wystarczy dać 25 złotych za kilo, a tak jak w zeszłym tygodniu na promocji w biedrze 17

#oszczedzanie #protip #gotowanie #pieniadze #wegetarianizm #zdrowie #wygryw #masterchef #gotujzwykopem
teddybear69 - Trochę się ostatnio nie układa z kasą, więc różne pomysły przychodzą do...

źródło: comment_1605344668S78uk64T1QCF433c85HFM7.jpg

Pobierz
  • 89
@teddybear69: no ale powszechna wiedza to nie ludowe porzekadło :D to nie powiedzonko typu "można jeść ale o pełni księżyca" tylko chodzi o włośnicę i inne pasożyty, które się w wieprzowinie znajdują. Mięso owszem, jest badane, ale po pierwsze czy nie przekracza norm jeśli chodzi o zawartość pasożytów, a po drugie osobno, tzn. badany jest jeden zwierzak, który potem trafia do opakowania z 10 innymi, a nikt już potem takiej mielonki