Wpis z mikrobloga

Czy ja mirki jestem nienormalny? Prowadzę dyskusję z pewnym człowiekiem na temat rozwoju miasta - ostatnio pewna włoska firma chce wybudować zakład o wartości 100mln Euro w Kielcach, praca dla 400 ludzi. Zdanie Pana @lewactwo - gówno montownia xD

Nie rozumiem, jak można być tak odjechanym w zielonym komunizmie, przecież to się w głowie nie mieści. Przychodzi inwestor, w Kielcach dodatkowo będzie GŁÓWNA SIEDZIBA NA POLSKĘ TEJ FIRMY. Pytam się - czy to zły deal dla miasta? wydaje mi się, że nie, ale jak widać niektórzy myślą, że drzewa zapłacą podatki xD

#bekazlewactwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kielce #gospodarka #miasto #samorzady

https://www.wykop.pl/wpis/53503723/brwao-#!$%@?-kielce-swietokrzyskie-inwestycje-wresz/
S.....S - Czy ja mirki jestem nienormalny? Prowadzę dyskusję z pewnym człowiekiem na ...

źródło: comment_1605316022wMZvgsNWG3rczfqrCxY4Pk.jpg

Pobierz
  • 62
@Student_AWAS: ch** z podatkami, z tego co się orientuję to w Kielcach bieda aż piszczy, więc niektórych to by uratowało


@Kwiatsloneczny: aż tak źle to nei jest, ale to miasto potrzebuje inwestorów. Nagle pojawia się "mała" inwestycja za 100mln euro, to źle xD Faktem jest jednak, że Kielce, by się rozwinąć muszą zdobyć dzialki - Kielce nie mają działek, nie mają nawet co pokazać potencjalnym inwestorom - całe szczęście w
@Kwiatsloneczny: tak, ale nei wiem na ile znasz probelm Kielc - problemem jest to, że po odjęciu terenów chronionych Kielce są najbardziej zagęszczonym miastem w Polsce. Te tereny są jak pętla na szyi miasta. Nie mamy gdzie się rozwijać. Całe szczęście ktoś to zobaczył i ma się to zmienić - też uważam, że parki możemy sobie wybudować nowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kwiatsloneczny: i cóż, to tylko jedna z wielu nowych rzeczy, które w Kielcach będą powstawać, mam nadzieję. Ja wiem, że obecnie jest parcie w całej Polsce na IT, ale uważam, że Kielce nie muszą iść tą drogą - jakby nie było, ktoś musi budować te betonowe osiedla z kurnikami po 500K zł, ktoś musi produkwoać cement, i wiele innych - a z tym przyjdzie i jakiś rodzaj IT, mniejszy czy większy
@Student_AWAS: Skoro Kielce mają tereny chronione to ten atut powinno się kuźwa wykorzystywać a nie na siłę robić z Kielc syfiastego miasta-fabryki. Kielce są naprawdę świetną bazą wypadową na turystykę. Problemem jest dostępność komunikacyjna Kielc i regionu (kolej, transport publiczny), jakość informacji turystycznej oraz jakość samej infrastruktury turystycznej. To jest jedna z tych rzeczy, gdzie naprawdę jest duży potencjał (w przeciwieństwie do Rzeszowa), który trzeba umieć wykorzystać we współpracy z całym
@lewactwo: o, miło, że się pojawiłeś :)

Problem w tym, że z Kielc próbowano już robić zielone płuca, miasto turystyczne - to nie wychodzi. Mamy góry, mamy lasy - tylko, że to małe góry, a zaledwie (po wybudowaniu zakopianki i s7) 2h jazdy stąd człowiek ma normalne góry i jeszcze więcej lasów.

Natomiat z turystyki mógłby korzystać powiat i ogólnie tereny koło Kielc - tu jednak jest często odwrotnie, bo wiele
@Student_AWAS: z jednej strony spoko, bo lepsza taka inwestycja, niż żadna. Ale co do tego, że to gunwo-montownia, to racja.
Obcy kapitał przychodzi i buduje, ale nie dla ludzi, ale dla korpo - swojego właściciela.
Zapłacą podatek od przychodu? Takiego #!$%@?. Zapłacą za zanieczyszczenie i zniszczenie środowiska w związku z biznesem? Zapomnij.
Jedyny przychód dla miasta i państwa, to to, co zedrą z pensji pracowników. No i te kilka kopert przytulonych