Wpis z mikrobloga

Przyszedł czas na kupno zegarka / komputera pokładowego do roweru. Do tej pory korzystałem z zegarków i było w pytę, ale każdemu coś brakowało. Głowne mankamenty to słaba bateria i brak synchronizacji z obecnie obowiązującymi aplikacjami typu strava. Chcę mieć
- aktualna prędkość na podstawie GPS bez laga
- automatyczna synchronizacja z apką w telefonie a najlepiej od razu ze stravą,
- pomiar kadencji i tętna po Ant+
- pomiar wzniesienia
- cały czas pokazywanie średniej prędkości

Rozumiem że zegarek//komputer to jedno i muszę dokupić czujnik na klatę (przy zegarku nie muszę) i na dodatek czujnik kadencji.

Z zegarków zastanawiam się nad Xiaomi #smartwatch GTS albo T-REX a jeśli chodzi o liczniki co coś typu Polar m460.

Czy funkcja strava live segments jest taka super?

Jakie macie zegarki i co was w nich denerwuje?

#rower #szosa
  • 20
  • Odpowiedz
@md5sum Garmin 935 - brak map w nawigacji tylko pokazuje ślad po którym mam jechac, konieczność odrywania ręki kiedy chce mieć podgląd na wyswietlacz, czasami pomiar tętna z nadgarstka lubi zafreezowac i oscyluje koło 140 kiedy ja już czuję że mam 170-180. Kupiłbym 945 ale jestem biedny i szkoda mi kasy
  • Odpowiedz
@md5sum: miałem suunto ambit 3 i sprzedałem po pół roku, na halę trenażer czy inne aktywności spoko ale auto pauza mnie denerwowała i skończyło się na garminie 830 z paskiem HR
  • Odpowiedz
Czy funkcja strava live segments jest taka super?


@md5sum: Nie. No chyba, że jesteś w to wkręcony i zależy Ci na walce samemu ze sobą, to wtedy są najlepszą rzeczą ever.

Protip: Garmin ma swoje segmenty za free, możesz sobie tam odtworzyć te ze stravy, które potrzebujesz.
  • Odpowiedz
@md5sum: dużo osób przed Tobą to przerabiało, skończy się tak że będziesz się #!$%@?ł na wszystko, to nie łaczy, to coś w apce zmienili po aktualizacji (patrz strava i pozbycie się bluetooth) a to apkę ci zamkną (patrz endomondo) a to nowy Andorid czy iOS nie będzie gadał z czujnikami.....

Licznik z gps, nawigacją i wrzucaniem do stravy to wydatek od 400zl + czujniki.
  • Odpowiedz
@mmichal: OMG. Co chwile jakieś nowości. A to endomondo banują, a to problem z BT. Nie woleli naprawić apki? Przecież obecnie mam w Stravie możliwośc wyboru sensorów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@md5sum:

dokupić czujnik na klatę (przy zegarku nie muszę)

Przy zegarku też musisz, no chyba że chcesz trzymać zegarek podczas jazdy na ręce. Ale to jest strasznie słabe rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@md5sum: z liczników budżetowych polecam Sigmę Rox 11

Prosty licznik który posiada nawigację po śladzie - na szosę znakomicie się sprawdza. Dużo z tego korzystam i jest ok. Bardzo szybko się ładuje i bateria wytrzymuje bardzo długo. Po 13h działania urządzenia baterii zostało ok 33%. Problemów z synchronizacją ze stravą nigdy nie miałem.
  • Odpowiedz
@md5sum: ja mam tomtoma za 200zł z olx, z pomiarem HR i świetnym GPS, nawet ma nawigację po kresce, fakt ze już chyba od 2 lat nie robią i wycofali się z zegarków ale eksport do stravy i endo czy paru innych nadal pięknie działa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@md5sum: to podziwiam, dla mnie za mało czytelne. No i mądre głowy w internetach mówią że odczyt tętna z nadgarstka różni się na niekorzyść od tego na klatę.
Kolega Baczy poleca sigma rox 11, ja używam konkurencji - lezyne i też działa nieźle jako rejestrator. Bateria na 24h, paruje z telefonem, prowadzenie po kresce, gada z komoot.
  • Odpowiedz
@md5sum: tomtom spark 3 cardio + music - na olx ponizej 200zł używki chodzą, paski nowe na ali po 40zł całkiem fajne

Tylko trzeba mieć na uwadze że wycofali się z tego i trzeba poszukać info kiedy zamykają portal, bo wtedy przestanie działać synchronizacja automatyczna.
  • Odpowiedz