Wpis z mikrobloga

@popiolovy: Ja mam problem ze zawsze brzegi mam suche i twarde, ciężko pogryźć nawet. Jak wstawie na krócej to środek jest niedopieczony. Jak na mniejsza temp to wychodzi taka biała, nieapetyczna. No nic, popróbuje :)
  • Odpowiedz
  • 2
@popiolovy spoko, fajnie że robisz swoje bo z wieloma kupnymi do tego branymi na wynos to w ogóle nie ma porównania :-) szkoda że nie możesz podnieść temperatury ale za to możesz zainwestować w kamień do pizzy, taki np granitowy. Nie chciałem Cię urazić, fani pizzy łączmy się xD poczytaj o tzw cold fermentation. Ciasto powinno dorastać powoli i długo dojrzewać, i im mniej drożdży tym pizza jest lżejsza dla żołądka.
  • Odpowiedz
@Mithrindil: spróbuj najpierw piec bez termoobiegu. Nie jestem jego fanem szczerze mówiąc, ale piekę z włączonym, bo mój piekarnik jest do dupy. Czasem włączam tylko w połowie pieczenia.
  • Odpowiedz
@ChudyByk21: jak na możliwości mojego piekarnika, to jest dopieczona, ciasto nie było w żadnym miejscu surowe :) wszystko da się zrobić lepiej, zdaje sobie z tego sprawę :) niemniej dumny jestem, bo choć lubię i umiem gotować, to z mąki jedyne co umiałem robić, to naleśniki :)
  • Odpowiedz