Wpis z mikrobloga

@Sonnenschutzsysteme:
Jest jeszcze konstytucja. Można się powołać na ustawę, konstytucję i przepisy antydyskryminacyjne. RPO nie wystarczy. Najlepiej do wszystkich organów napisać, na wszelki wypadek. W końcu doszło do złamania prawa. Nie ma czegoś takiego że ktoś kradnie, potem oddaje i przestępstwo się automatycznie wymazuje. To samo tyczy się tego regulaminu.
  • Odpowiedz
W końcu doszło do złamania prawa.


@wypok312: No właśnie niekonieczne. Prawo się tak mętnie pisze, żeby do złamania doszło wtedy, gdy jest to wygodne, a w pozostałych przypadkach nie. Jeszcze art. 11 Ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania:

Art. 11. Nie stanowi naruszenia zasady równego traktowania podejmowanie działań służących zapobieganiu nierównemu traktowaniu lub wyrównywaniu niedogodności związanych z nierównym traktowaniem, u podstaw których leży jedna lub kilka
  • Odpowiedz
@wypok312: Art. 5 tej samej ustawy, fragment:

Art. 5. Ustawy nie stosuje się do:

(…)

5) odmiennego traktowania ze względu na płeć w dostępie i warunkach korzystania z usług, rzeczy oraz nabywania praw lub energii, jeżeli ich zapewnienie wyłącznie lub głównie dla przedstawicieli jednej płci jest obiektywnie i racjonalnie uzasadnione celem zgodnym z prawem, a środki służące realizacji tego celu są właściwe i konieczne;
  • Odpowiedz
@Sonnenschutzsysteme:
Nie ma obawy, można w takim wypadku zapytać rozpatrujący organ analogicznie, czy można przyznawać dodatkowe punkty za płeć męską, bądź po prostu za płeć w ogóle. Dodatkowo należy zapytać kilka uprawnionych organów jednocześnie, żeby w razie potrzeby skonfliktować odpowiedzi i zrobić aferę.
  • Odpowiedz
@wypok312: Im dalej, tym lepiej. W art. 13. nawet zasada domniemania niewinności została podważona:

Art. 13. 1. Każdy, wobec kogo zasada równego traktowania została naruszona, ma prawo do odszkodowania.

2. W sprawach naruszenia zasady równego traktowania stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - >Kodeks cywilny (Dz. U. z 2016 r. poz. 380 i 585).

Art. 14. 1. Do postępowań o naruszenie zasady równego traktowania stosuje się
  • Odpowiedz
@Sonnenschutzsysteme:
A jeżeli stwierdzą że tak, to można zapytać co reguluje ile punktów można przyznawać za płeć w tym partykularnym przypadku.
Np 6 punktów za samą płeć, skoro to zgodne z prawem. Tak czy inaczej materiał na aferę. Niezależnie od wyniku, od tego co stwierdzą, można na takich rzeczach tylko ugrać.
  • Odpowiedz
@wypok312: Znalazłem biuletyn RPO z 2013 r.. Jeżeli nadal jest aktualny, to możliwe działania to:
– Wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich
– Pozew cywilny (Dyskryminacja ze względu na cechę osobistą może prowadzić do naruszenia dóbr osobistych, o których mowa w art. 23 Kodeksu cywilnego. Dobra osobiste człowieka to m.in. zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, wizerunek, nietykalność mieszkania, ale również niewymieniona w tym przepisie, chroniona natomiast na podstawie art. 30
  • Odpowiedz
@Qbanek1: na mojej uczelni 2 lata temu prowadzili rekrutacje na staże i odgórnie też mieli dodawać 1 pkt za płeć (kobieta). Rekruter powiedział że to absurd i dodawał każdemu po 1 punkcie, bez względu na płeć. Może na PB też się opamiętają :D
  • Odpowiedz