Wpis z mikrobloga

W tym oszustwie Patrycji Waszczuk wszystko mnie wk#rwia.

Ona, bo ewidentnie oszukiwała i bezczelnie się wypiera.
Jej ojciec, który zapewne maczał paluchy w tym procederze albo wręcz ją namawiał.
Fakt, że nie zrewidowano uczestników dokładnie przed turniejem i nie sprawdzono toalet i okolic, czy ktoś tam telefonu nie skitrał.
To, że "pokonanym" w taki sposób szachistkom nikt tego już nigdy nie wynagrodzi.
Oraz dyskwalifikacja na 2 lata – bo za krótko. Toksyczni gracze, którzy nie tylko oszukują, ale nie rozumieją swoich błędów i nie umieją przeprosić i ponieść konsekwencji jak dorośli ludzie, powinni być dyskwalifikowani dożywotnio. Mam w rzyci, że kobieta i że młody wiek; nie jest dzieckiem i zna zasady. Cham zostanie chamem, na wieki wieków, amen.

Jedyne, co jest pocieszające, to fakt że nie tylko w polskim środowisku szachowym zrobił się huk, ale sprawa nabrała wymiaru międzynarodowego i dowiedziała się o niej szeroka opinia publiczna, w tym również te osoby, które na co dzień szachami się nie interesują. Niech jak najwięcej potencjalnych naśladowców się o tym dowie i ma świadomość, że dożywotnio zszargają w ten sposób swoje nazwisko.

#szachy #sport #bekazpodludzi
  • 11
@xniorvox niby tylko 2 lata ale nikt juz jej nigdy na POWAZNY turniej nie zaprosi. Ponadto watpie aby sad ja skazal. Nie dlatego ze uzna brak jej winy ale TWARDYCH dowodow w tej sprawie brak, sa tylko bardzo mocne poszlaki ale poszlaka to nie dowod.
@xniorvox: Tylko 2 lata, bo sędziowie spieprzyli sprawę po całości i nie dostarczyli twardych dowodów na oszukiwanie. A skazano ją tak właściwie za nielegalne posiadanie elektroniki...
@krzysio_misio: Ale dostał dyskwalifikację na 6 lat, a nie minęły chyba nawet dwa...
Zdyskwalifikowało go FIDE, a pojawił się na turnieju, który nie był zgłoszony do rankingu.
Waszczuk ma dyskwalifikację tylko od PZSzach, więc za granicą spokojnie może grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@gobblin: a to przepraszam, czytałem już jakiś czas temu o tym i mogę mieszać fakty. Rausis w każdym próbuje grać w turniejach bez patronatu FIDE i nie jest to takie łatwe. A poza tym Waszczukówna nie dostała z automatu bana od FIDE?
@krzysio_misio: Rausisowi zrobili fotkę z telefonem na sedesie. Na Patrycję takiego twardego dowodu nie ma. Nie pojawiła się oficjalnie żadna informacja jakoby FIDE prowadziło postępowanie w jej sprawie.
Zawieszenie przez PZSzach też nie jest prawomocne.
Ciekawostka: aktualnie zawieszonych przez FIDE jest 5 (słownie: pięć) osób na cały świat