Wpis z mikrobloga

  • 27
@SzalonyFanMalysza w takim razie czemu nie sprzedał dzień/dwa później, kiedy cena wystrzeliła w kosmos?
Po drugie czemu sprzedaje dzień przed, żeby odkupić jak 'banka pęknie'? Nie widzę sensu w tej wypowiedzi
  • Odpowiedz
@kaczoor: nie wiadomo o której godzinie sprzedał w dniu ogłoszenia. Może też dał się trochę wyleszczyć jak @Barabbas pisze xD Wzrosło mu trochę, to sprzedał np. za 50 mln euro, wie że to lipa i cena za kilka miesięcy spadnie i odkupi to samo za np. 20 mln euro. Cyk, 30 mln profit. Taka moja logika xD
  • Odpowiedz
@kaczoor: Cena za akcje menedżera została ustalona na 41,94 dol. Najwyższa cena notowań w minionym roku sięgnęły 41,99 dol.

Równie dobrze można zapytać dlaczego nie poczekał kiedy szczepionka będzie w użyciu i firma zacznie zarabiać na niej miliardy. Gdyby tak się stało akcje były by warte dużo więcej
  • Odpowiedz
@Almaak:

Bourla sold $5.6 million in stock on Monday as part of a predetermined trading plan adopted on August 19.

Wydaje mi się, że sprzedałby i tak i tak, a więc pewnie zdecydował żeby wypuścić newsa na dodatkową podbitkę
  • Odpowiedz
A ja myślałem, że tylko u nas takie cyrki.

Pewnie uczył się na Biomedzie xD


@michal0110: Tylko że nadzór finansowy wytrze nim podłogę jeśli info o szczepionce to fake, a nie jak w Polsce że wokół AQT nadal nie wącha prokuratura.
  • Odpowiedz
@Almaak: ludzie rzucili się na akcje tej firmy jakby nagle szczepionka na COVID miała spowodować wzrost przychodów i zysku o 100/200%, dla całej grupy kapitałowej ta szczepionka będzie miała niewielki wpływ na wynik całej firmy. CEO to wiedział wiec wykorzystał ten wzrost który jest czysta spekulacja i sprzedał swoje udziały na dużej gorce która się szybko nie powtórzy. IMO tyle historii ale oczywiście jak wszędzie można się doszukiwać teorii spiskowych.

Spisek
  • Odpowiedz