Wpis z mikrobloga

Witajcie,

Mimo, że konto na Wykopie posiadam już od dłuższego czasu, jestem typowym oglądaczem. To mój pierwszy wykop i liczę na to, że Was zaciekawi. Chciałem się pochwalić swoim pomysłem. Stworzyłem kanał dotyczący historii, zainspirowany pismem dziecięcym Płomyk. Mimo, że te już nieistniejące pismo skierowane jest głównie do dzieci to można się nim wspaniale inspirować pod kątem historii.

Postanowiłem założyć podcast. Tak naprawdę dopiero zaczynam go rozwijać i nie ukrywam, że cholernie się w to wkręcam i bardzo mnie to fascynuje. Podcasty jako dłuższe serie będę publikował pewnie rzadziej, jednak chciałbym regularnie wrzucać ciekawostki do których link podsyłam Wam w tym znalezisku. Zacząłem wrzucać takie rzeczy na Instagram i Facebooka. Ponieważ nie każdy zawsze chętnie czyta pomyślałem, że może bardziej zachęcające będą formy krótkich filmików – max 2 min – tak żeby można się było dowiedzieć czegoś ciekawego podczas przysłowiowej wizyty w WC

Dajcie znać czy coś takiego w ogóle by Was interesowało. Liczę na wyrozumiałość – nadal się uczę, kombinuję i sam wyłapuję niedociągnięcia

Z góry dziękuję za Wasze opinie i liczę na ciepłe przyjęcie

https://www.wykop.pl/link/5793283/historia-druku-na-ziemiach-polskich/

#historia #gruparatowaniapoziomu #youtube #tworczoscwlasna #chwalesie #polska #zainteresowania
Pobierz Tymek77 - Witajcie,

Mimo, że konto na Wykopie posiadam już od dłuższego czasu, jes...
źródło: comment_16050383480Lq0odpEPhoqnCjCdlKJrt.jpg
  • 4
@event15: Tak jak wspomniałem - inspiruję się ciekawostkami z Płomyka. Będzie tam wszystko co mnie zainspiruje. Mimo, że pierwszy odcinek wrzuciłem na temat średniowiecza to raczej nie da się ukryć, że będę się pewnie skupiał na dwudziestoleciu międzywojennym. Fascynuje mnie to jak z biegiem lat narracja pisma zmieniała się z nazwijmy to "obiektywnej" na coraz bardziej sanacyjną. Nawet w tym dziecięcym periodyku pod koniec lat 30-tych wybrzmiewa kult Marszałka. Podsumowując -
@Tymek77: jak temat ciekawy to nawet 10-15 minut ujdzie, taki już się ukuł standard filmów popularnonaukowych na youtube. Jeden z moich ulubionych kanałów historycznych Unknown 5 też za bardzo nie kombinuje z formą, jest tam po prostu tekst czytany + pokaz statycznych ilustracji.
@bscoop: Zgadzam się. Dlatego dłuższe felietony również planuję. To co podlikowałem bo bardziej krótkie formy dla tych, którym nie chce się czytać ciekawostek :) . Cały czas szukam najciekawszej formy podania kontentu. Ważne żeby była ciekawa i nie za długa ;). Takie krótkie formy chciałbym wrzucać częściej. Dłuższe - podcastowe - co jakiś czas. Kolejny odcinek jaki paluję wrzucić będzie dotyczył gett ławkowych w II RP ponieważ mam wrażenie, że temat