Wpis z mikrobloga

Tak sobie przeglądam sklepy i mam jedno pytanie - gdzie są te znacznie droższe gry na PS5? Ktoś może podać jakiś przykład gry multiplatformowej, która jest znacznie droższa na PS5? Gdzie nie zajrzę, to widzę takie same ceny (290-330 zł) dla XSX i PS5, w pre-orderach także.

Black Ops Cold War PS5 - 290 zł wersja PS4, 329 zł wersja PS5
Black Ops Cold War XSX - 289 zł wersja XOX, 329 zł wersja XSX

AC Valhalla - 289,90 zł wersja PS4/PS5/XOX/XSX

#ps5 #xbox #konsole
  • 12
@Makurise: nikt nie mówił, że wersje multiplatformowe będą tańsze a tylko exy droższe, tylko chodzi o kwestię, że to sony stwierdziło, że muszą podnieść cenę gier bo im się nie kalkuluje no i na playstation nie ma za bardzo alternatywy takiej jak na xbox z gamepass
@Makurise: sony czy xbox nie ma wpływu na ceny gier deweloperów zewnętrznych. Tu chodzi o dwie kwestie, po pierwsze to sony wprowadzając oficjalnie wysokie ceny swoich gier pociągnęło po części innych deweloperów do zwiększenia cen (bo skoro sony może wyceniać swoje gry po 330zł to dlaczego my nie możemy)

po drugie najważniejszą kwestią są gry wewnętrzne i podczas gdy gry sony kosztują po 320zł to te od microsoftu są dodawane w
@dzerald: @kolargolo: @Medonix: Przecież istnieje PS Now, które posiada kilkakrotnie więcej gier, niż Game Pass. Oczywiście nie jest on JESZCZE oficjalnie dostępny w Polsce, ale można to bez problemu obejść. I tak, Sony potwierdziło, że PS Now będzie dostępne na PS5. Może przy okazji w końcu ogarną nasz kraj. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Zevs: @Yaggar: No to już ma więcej sensu, że Sony
@Makurise: gry w ps now o ile mi wiadomo nie ma premierowo gier sony ( a chyba nawet w ogóle nie ma premierowych nawet od partnerów co na xboxie występuje) i to mały/wielki szczegół,

po za tym no ciężko dyskutować o czymś czego nie ma w Polsce. Oczywiście można to obejść ale skoro sony nie chce się wysilić i dodać usługę do polski (nie wiem jaki w tym problem) to dlaczego