Wpis z mikrobloga

#rower #mtb #gravel

Mieli, dziś rano pisałem post i dostałem mega odpowiedzi więc idę za ciosem!

Mam mtb marki Giant na kołach 29, model koła cr70 więc totalnie podstawowy. Zepsułem koło i starłem dwie opony, czas na zakup nowych. Jeżdżę 50/50 ścieżki rowerowe plus las, ale lubię w tym lesie wpieprzyć się w błoto, piach gdzie czasem muszę prowadzic rower,ponieważ jechać się nie da. Teraz pytanie: jakie koło, jakie opony?

Jest sens kupować koło za 500pln?
  • 4
@Dzbanek91: Jakieś 250km temu założyłem sobie w swoim krosiku na przód Continental Cross King 2,2", na tył Continental Race King 2,0". Jeździ jak szatan, #!$%@? po błocie jak zły, przyczepność jest genialna. Na asfalcie czuć, że opory są sporo większe niż na standardowym 1,65", ale wciąż można z przyjemnością robić dłuższe trasy, do tego opona wynagradza to w terenie.
Na zdjęciu pierwszy z prawej.
źródło: comment_1604990960Ud8oPuGkBg7Ob8R9sYioXG.jpg
@Dzbanek91:Tu Ci nie podpowiem, ja trzy lata już ponad decathlonowego rockridera za tysiaka z groszem katuję, latam nim po wertepach nie za ostrożnie, ale i bez hopek, ważę 110kg i złego słowa o kołach nie powiem, a też są chyba dość bazowe. Więc w MTB nie widzę sensu pchania się w lepsze kółka, ale to zależy czego oczekujesz.