Wpis z mikrobloga

Drogie Wypopki, robię kolejne #rozdajo – na potwierdzenie wiarygodności stare..

Do rozdania mam porcję suszonej wołowiny, a konkretnie: biorę z każdego smaku po trochę, pakuję do paczuszki, a następnie wysyłam na własny koszt taki pakunek do wygranej osoby. Nie wiem jak wyjdzie to gramowo, jednak za darmo to chyba uczciwa cena.

Tym samym chciałbym się zareklamować swój produkt, gdyby ktoś miał ochotę kupić trochę domowej suszonej wołowiny (beef jerky) to zapraszam na PW. Jeśli następne rozdajo powstanie, to na pewno będzie podany link do aukcji na allegro (chociaż jeśli ktoś chciałby dla pewności kupić przez ten portal, również mogę założyć nową sprzedać – niestety, allegro smart! nie działa na allegro lokalnie :/). Generalnie każde rodzaj mięska jest pikantny, to charakterystyka tego przysmaku. Tym samym zaznaczam, że mogę przygotować zamówienie spersonalizowane – zauważyłem, że większość ludzi lubi ciągliwe mięso, nie wysuszone do zera – jednak jeśli znajdzie się osoba, która chce wołowinkę suchą jak wiór – zapraszam. Podobnie bywa ze smakami – jeden Mirek zaproponował coś takiego: curry + czosnek + miód + coś ostrego – nie ukrywam, że brzmi egzotycznie, mimo tego spróbuję tego sam, a dopiero potem pomyślę, czy jest to zjadliwe :D. Jednak na obecną chwilę w klasycznej ofercie mogę wyróżnić następujące warianty smakowe:
1. Beef jerky klasyczne - jest to mięso marynowane w sosie sojowym wraz z różnego rodzaju przyprawami. Mięso zostało przygotowane w taki sposób, że nie jest całkowicie kruche, można czuć przyjemność z "żucia" przekąski.
2. Beef jerky miodowe - jest to mięso marynowane w sosie sojowym oraz miodzie wraz z dodatkiem różnego rodzaju przypraw. Mięso zostało przygotowane w taki sposób, że nie jest całkowicie kruche, można czuć przyjemność z "żucia" przekąski. Cały czas eksperymentuje z ilością miodu, ciągle tę ilość zwiększam i daje to naprawdę fajny, zaskakujący smak.
3. Beef jerky ostre - jest to mięso marynowane w sosie sojowym wraz z dodatkiem różnego rodzaju przypraw (w tym przyprawa nadająca mocną ostrość). Mięso zostało przygotowane w taki sposób, że nie jest całkowicie kruche, można czuć przyjemność z "żucia" przekąski.
4. Beef jerky cebulowe - jest to mięso marynowane w sosie sojowym wraz z różnego rodzaju przyprawami oraz cebulą. Mięso zostało przygotowane w taki sposób, że jest mocno wysuszone, niektóre fragmenty są nawet „kruche”. Osobiście, to mój faworyt.

Cena dla vikopowiczów to 13 złoty za 50 gramów plus wysyłka (13,50 zł). Pic rel to jedna z odmian wołowiny – generalnie może się różnić kolor (przez przyprawy) oraz stopień wysuszenia – jednak większość rodzajów jest podobna do siebie, różnicę stanowi smak. Jeśli ktoś by potrzebował, to mam więcej zdjęć. Wyniki losowania przedstawię w poniedziałkowy poranek (09.11.2020), aby poprawić komuś nowy tydzień. W razie pytań zapraszam na PW, postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania. Generalnie świetny przysmak, sam zajadam się nim na okrągło. Można go zajadać podczas rozwiązywania kolejnego projektu w pracy, przy piwie z kolegami lub koleżankami, na górskiej wyprawie. Jedzenie pakuje w doi pack odpowiedniej jakości, przez co zapach oraz stopień wysuszenia mięsa jest stale na odpowiednim poziomie. Jeśli jeszcze kogoś by ciekawiło – aby powstało 100g beef jerky, należy na to przeznaczyć około 300g wołowiny :).

#mirkokoksy #beefjerky #gotujzwykopem #jedzenie #dieta #przekaska #gotowanie #biznes #gotowanie
nutellowy - Drogie Wypopki, robię kolejne #rozdajo – na potwierdzenie wiarygodności s...

źródło: comment_1604776594FMpNhOpIka6QL2r7Ya3xw9.jpg

Pobierz
  • 50
@nutellowy mam propozycję smaku: sos sojowy, granulowany czosnek, olej sezamowy albo sezam, chilli oraz cukier/odrobina miodu. W stronę słonego niż słodkiego raczej. Dałoby radę takie coś wykombinować?