Wpis z mikrobloga

Kolejny Księżyc w wysokiej rozdzielczości, tym razem pełnia sprzed tygodnia. Nie trafiłem na tak dobre warunki jak w poprzednim wpisie, poza tym ze zdjęcia pełni trudniej jest wyciągnąć ostrość ze względu na mniej kontrastowy detal na powierzchni. Za to tym razem dodałem lekki kolorek, którego brakowało ostatnio.

Sprzęt: Celestron C9.25, ZWO ASI1600MM, filtry R i B.

#namrabcontent / Instagram <- zapraszam do obserwowania

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #ksiezyc #fotografia #mojezdjecie
namrab - Kolejny Księżyc w wysokiej rozdzielczości, tym razem pełnia sprzed tygodnia....

źródło: comment_1604753435uHAEGz5qusuta9RzOoUx4Y.jpg

Pobierz
  • 13
@piastun: Całość około 45 tysięcy, sama tuba jakieś 14, ale podobne zdjęcie można zrobić kilkukrotnie tańszym sprzętem.
@Armo11: Marsa pokazywałem kilka tygodni temu, niestety październik wykazał się chronicznym brakiem pogody i nie zrobiłem nic poza tym. Dzisiaj szykuje się fajna nocka, więc uderzę w niego ponownie. Jowisz i Saturn są już daleko po opozycji, poza tym znajdują się obecnie nisko na niebie i na dobre warunki do ich obserwacji
namrab - @piastun: Całość około 45 tysięcy, sama tuba jakieś 14, ale podobne zdjęcie ...