Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wczoraj przyszedł mi Xiaomi redmi Note 8 pro. Byłam zachwycona jakością zdjęć. Jednak wieczorem włączyłam aktualizacje do miui 12 i zdjęcia są znacznie gorsze. Ogolnie jestem noga w kwestiach technicznych ale zaczelam rozważać downgrade'u do poprzedniej wersji. I w związku z tym może jakaś dobra dusza odpowie mi na kilka pytań:
- czy nie stracę przez to gwarancji? (https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/ wg tego artykułu niby nie, ale wolę się upewnić), telefon kupilam w x-kom,
- znalazłam taką instrukcje downgrade'u https://c.mi.com/thread-3346811-1-1.html czy jest ona legitna?
- skąd mam pobrać stara wersję miui i skąd mam wiedzieć, którą? (niestety nie sprawdziłam przed zaktualizowaniem :()

I czy ogolnie jest to kwestia do zrobienia dla totalnego laika?

Ogolnie bardzo niechętnie bawię się w takie rzeczy, ale telefon kupilam głównie ze względu na aparat :(

#xiaomi #note8pro #miui #miui12
  • 16
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: czy to rozwiąże problem aparatu? Niestety czytalam tez zle opinie dotyczące czasu pracy na baterii po aktualizacji... Ale tego nie mialam okazji sprawdzić u siebie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@agatucha: z czasem się przekonasz, jak chodzi bateria. W razie czego rób format, ja zrobiłem od razu jak zaktualizowałem do miui 12, a gcam może pomóc w polepszeniu jakości robionych zdjęć.
  • Odpowiedz
@agatucha: jesli on byl swiezo wyjety, to raczej nie ma sie czego obawiac jesli chodzi o drenaz baterii.

Xiaomi czasem przy update softu, potrafi zawoesic jakis peoces, albo nie wygaszac appki i pojawia sie ciagly ubytek baterii. Wtedy factory reset zazwyczaj pomaga.

Co do gcam, to tsk poprawia jakosc, to soft portowany z telefonow google pixel, ktore znane sa z jakosci zdjec. Czesto gesto ZNACZACO poprawia jakos fotek i doklada xx
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: tzn uzywalam go kilka godzin plus instalowałam aplikacje. Czy w takim przypadku format tez lepiej zrobić?

Dziękuję, w takim razie spróbuję z Google camera najpierw
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@agatucha: raczej nic się nie stanie jak zrobisz wg poradnika i nie zaznaczaj blokowania bootloadera po flashowaniu bo były przypadki uceglenia tel
  • Odpowiedz