Wpis z mikrobloga

demokratyczne #wybory (pomijam fakt systemu wybierania prezydenta, skupiam się na wyborze elektorów), powinny być przede wszystkim, transparentne, szybkie (zliczanie głosów) i uczciwe. Biorąc pod uwagę obecny stan wyborów w #usa mogę powiedzieć, że te wybory są:

- ani uczciwe
- ani transparentne
- ani szybkie

Moim zdaniem, czy wygra #trump czy #biden w tych wyborach, nie będzie mógł mówić, że wygrał je w DEMOKRATYCZNYCH wyborach. Tym bardziej, że wybory pocztowe MUSZĄ być o wiele bardziej transparentne.

Cytując Hamana z łoko.press:

Aby wybory legitymizowały władzę, nie tylko muszą być wolne i uczciwe, ale też za takie uznawane. Jeśli dojdzie do wyborów korespondencyjnych w maju, zarzuty o ich uczciwość z pewnością się pojawią. Jednak nie będzie możliwości wykazania ich ewentualnej niesłuszności. Skąd będziemy wiedzieć, że wysuwane zarzuty będą nieuzasadnione? - pisze prof. Jacek Haman


obrazek dla atencji ( #polityka #4konserwy #konfederacja i uprasza się #neuropa o takie zachowanie jakie sami sobie przypisujecie czyli dojrzałość bo na razie co poniektórzy przypominają pato-lewice z ulic Warszawy)
Pobierz qluch - demokratyczne #wybory (pomijam fakt systemu wybierania prezydenta, skupiam si...
źródło: comment_16047399721tNWA7YjIcmC9S1S6XvPEV.jpg
  • 6
Jeszcze śmieszne jest jak nagle się zaczynasz powoływać na oko.press, podobno to były #fakenews?


@El_Duderino: dlaczego nagle? Cz kiedyś nie powoływałem się na na_łoko.press? Czy nie mogę się powoływać na łoko.press bo jestem prawakiem? Który fikoł wybierasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A czyja to wina? Twojego idola Trumpa.


A gdzie ja napisałem że Trump jest moim idolem? Kolejny fikołek. Brawo!
Tym bardziej, że wybory pocztowe MUSZĄ być o wiele bardziej transparentne.


@qluch: oczywiście. Dlatego też powinno zmienić się sposób głosowania i po prostu wybierać kandydata, który zdobył więcej głosów powszechnych.

O to zresztą zabiegają demokraci, przytaczając twoje argumenty, ale republikanie blokują to z prostego powodu - w przypadku alternatywnego liczenia, z ostatnich trzech wygranych przez nich wyborów, wygraliby tylko jedne.