Wpis z mikrobloga

Ale dobrze sie screenreadery testuje. Milion osob wchodzi w cykl, a testuja 3 osoby bo reszta odpuszcza, choc doswiadczenie tramumatyczne na pierwszy raz. Wspolczuje osobom ktore sa zmuszone tak korzystac z internetu, szczegolnie jak nikt na swojej stronie nie zwrocil uwagi na web accessibility, podstawowe czynnosci ktore nam zajmuje 1.5 sekundy tam wymagaja co najmniej pol minuty klikania bo ktos nie pomyslal

W ogole smieszna sprawa, bo tydzien wczesniej na tej stronie w poprzednim cyklu zglosilem problem z accessbility i zostal odrzucony bo funkcjonalnosc niegotowa, a wczoraj cyk caly cykl tylko na screen readery XD

#utest
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabusek: no milion moze nie, ale w 3 minuty po odpaleniu bylo 50 osob, skonczylo sie bodaj na 71, a ze byl wieczor a ja sie czulem jak zywy trup to stwierdzilem ze no trudno ide spac jutro moze chociaz jeden blad sie zglosi

a tu sie okazalo ze przez cala noc bledu nie zglosil nikt, 0, a bylo o ile pamietam 68 testerow jak rano wlaczylem. Pozniej kilka zagubionych owiec wrzucilo OOS i dopiero kolo 14 jakas inna testerka sie obudzila i cos potestowala
Ostatecznie ja zglosilem 12 bledow
testerka 8
i potem jakies dwie losowe osoby po 1 gdzies pod sam koniec ale to juz raczej takie turbo p------y bo juz ciezko bylo cokolwiek znalezc ( ͡
  • Odpowiedz
@Rabusek: no i juz sie zaczelo XD. Testowanie ScreenReadera dla funkcjonalnosci czatu. Screenreader nie potrafi przeczytac wiadomosci na czacie bez nakierowania myszka i jaki wynik? TM oznaczyl to wlasnie jako Works as Designed bez zadnego wytlumaczenia ¯\_(ツ)_/¯
Wez tu badz madry, serio mam powazne watpliwosci co do takich odrzucen
  • Odpowiedz
TM oznaczyl to wlasnie jako Works as Designed


@Norskee: spróbuj wyciągnąć z tego jakieś wnioski. Im dłużej pracujesz dla jednego klienta, tym bardziej go poznajesz ;)

Napisz do TE/TTL z pytaniem czy mogliby Ci udzieić odpowiedzi czemu to jest WAD.
  • Odpowiedz
@Rabusek: no ale to raczej bym musial zrobic w prywatnej wiadomosci, bo na ogolnym czacie nie powinienem o tym dyskutowac tylko otworzyc dispute?

a zaproszenie do tego ttl mam od 2 tygodni wyslane i go nie przyjal, wiec po cichu nic nie napisze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek:ok, tak zrobilem, ale ze ostatnio czat dziala tak jakby chcial ale nie mogl to pewnie troche poczekam ( ͡° ͜ʖ ͡°) No dziwi mnie straszne ten wad, bo ja sobie nie wyobrazam zeby ktos uzywajacy screenreadera mial w taki sposob tego uzywac, a wedlug overview i scope nie wpada to w jakas dziure typu tego nie powinnismy testowac, a jednak blad jest ewidentny
  • Odpowiedz
ale ze ostatnio czat dziala tak jakby chcial ale nie mogl to pewnie troche poczekam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Norskee: dlatego na trudniejsze projekty przepchnąłem użycie discorda :D

No dziwi mnie straszne ten wad, bo ja sobie nie wyobrazam zeby ktos uzywajacy screenreadera mial w taki sposob tego uzywac, a wedlug overview i scope nie wpada to w jakas dziure typu tego nie powinnismy testowac,
  • Odpowiedz
@Rabusek: Ale jak klient wie o bledzie, to wtedy chyba jest wpisany w liste known issues, ktora zreszta tutaj jest, ale nic takiego na temat tego bledu nie ma.
Szkoda ze brakuje jakiegokolwiek komentarza, bo to od razu by wyjasnialo o co chodzi. Gdyby bylo wpisane ze blad juz jest znany mimo ze nie byl wpisany na liste to jeszcze bym to zrozumial i nikogo nawet nie planowal pytac o
  • Odpowiedz
Ale jak klient wie o bledzie, to wtedy chyba jest wpisany w liste known issues, ktora zreszta tutaj jest, ale nic takiego na temat tego bledu nie ma.


@Norskee: co jeśli test został odpalony dzisiaj, testują dwa (albo więcej) teamów, i inny team już to zgłosił? Wtedy KI list jest już przestarzałe.

Szkoda ze brakuje jakiegokolwiek komentarza, bo to od razu by wyjasnialo o co
  • Odpowiedz
@Rabusek: poki co testuje to co daja, bo wyboru nie ma zadnego jak sie dopiero zaczyna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To jest bodaj moj 6 cykl platny w jakim biore udzial. 2 byly lokalizacyjne i czekaja na review(od 26 dni, wiec jeszcze z 10 i bede pytal czy mozna sie kiedys spodziewac sprawdzenia)
czyli z 4 cykli funkcjonalnych to jest trzeci dla tego jednego klienta, wiec
  • Odpowiedz
2 byly lokalizacyjne i czekaja na review(od 26 dni, wiec jeszcze z 10 i bede pytal czy mozna sie kiedys spodziewac sprawdzenia)


@Norskee: o to pewnie moje


Wiem, ze narzekam, ale czasem to sa
  • Odpowiedz
@Rabusek: Bardzo mozliwe, ze Twoje, w kazdym razie troche tam pozglaszalem tez, 10 bodaj w jednym cyklu tylko nie pamietam czy web czy android i 4 czy 5 w tym drugim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rabusek: Dobra, ten PM ktory akceptuje bledy to jest jakas d--a wolowa. Blad zreprodukowany przez kilka osob, wraz z TTL, a on cyk could not reproduce rejected

screenreader co chwile przestaje focusowac tabem na kontakty? Rejected, bo da sie strzalkami z przycisku ustawien dostac jak sie dlugo poklika. Tylko skad do c---a pana uzytkownik screenreadera ma zgadnac cos takiego jak on nawet nie wie jak ten czat wyglada zeby zgadywac ze klikniecie strzalkiw dol 5 czy 7 razy w koncu zacznie czytac kontakty

Nieaktywny przycisk bez funkcji czytany przez screenreader jako klikalny na kazdej przegladarce jaka jak + reprodukcje od TTL
rejected could
Norskee - @Rabusek: Dobra, ten PM ktory akceptuje bledy to jest jakas d--a wolowa. Bl...

źródło: comment_1605089754LVxDqKP8cwWBqtlrRJ4yCl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz