Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 775
W czasie kontroli przybiega do mnie jakaś Karyna herbu Harnaś:

- PROSZĘ PANA DLACZEGO POCIĄG JEST TYLE OPÓŹNIONY MY MIELIŚMY PRZESIADKĘ PÓŁ GODZINY CZASU I TERAZ NIE ZDĄŻYMY

- Ale proszę pani jedziemy zgodnie z rozkładem jazdy.

- NO JA NIE WIEM NIKT NIC NIE WIE NIE MÓWICIE ILE OPÓŹNIONY TERAZ NIE ZDĄŻYMY

- Pociąg nie jest opóźniony, jedziemy bez opóźnienia.

- TAK CO BEZ OPÓŹNIENIA TYLE STACJI JEST TYLE STOIMY NA STACJACH KIEDYŚ JECHAŁAM I POCIĄG MIAŁ MNIEJ STACJI A TERAZ TAK DUŻO I TYLE STOIMY POCIĄG JEST OPÓŹNIONY JUŻ A MY NA PRZESIADKĘ NIE ZDĄŻYMY

- Zdążycie państwo bo pociąg nie jest opóźniony.

- TAK EHE JASNE TYLKO POTEM JA BĘDĘ CZEKAĆ NA PERONIE I BĘDĘ PRZEZIĘBIONA KTO MI ZA LEKI ODDA NO PYTAM SIĘ KTO? KOLEJ JEST NIEPOWAŻNA TYLE SIĘ SPÓŹNIAĆ TO SIĘ DO TELEWIZJI NADAJE

I uciekła ¯\_(ツ)_/¯

Pociąg jechał przez trasę około 300 kilometrów, kilkanaście stacji po drodze, na każdej postój około 4 minuty bo ogarnięty maszynista jechał jak wariat więc samych postojów było 10 * 3 minuty to 30 minut stania przy peronie na całej trasie.

Komunikaty były wygłaszane po każdej stacji, nie było w niej żadnej informacji o opóźnieniu więc naprawdę nie wiem skąd Pani Karyna mogła wyciągnąć wniosek że pociąg jest opóźniony.

Negatywne doświadczenia poprzednich podróży? Skoro zły dotyk boli przez całe życie, to może opóźniony pociąg odciska równie bolesne piętno?

Na zdjęciu: stacja #wrzesnia popołudniem

#pkp #pkpintercity #podroze #kolej #pociagi

#dziendobrypoproszebilet
Pobierz
źródło: comment_1604729890rAT1jzLYwUwSSlLkRTErtP.jpg
  • 55
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 200
@sheeple: pociąg miał rozkładowo 2 minuty postoju na każdej stacji, to jest wystarczająco aby przeprowadzić wymianę pasażerów, pozamykać drzwi na każdej stacji i bezpiecznie ruszyć pociagiem. A w związku z tym że udało się maszyniście wykręcić lepszy czas to wyszło po 3 minuty postoju, tj na każdą stację przyjeżdżał 1-2 minuty przed czasem.

Serio robić aferę o to że pociąg jedzie zgodnie z rozkładem a nawet przyjeżdża chwilę wcześniej?
@gumpa_bobi: Nie wiem. Może afera to za dużo ale wg mnie to nie jest poważne traktowanie pasażerów i ich czasu. Minuta w zupełności wystarczy. Ludzie się dostosują. Czyli jak będzie 20 stacji - to godzina na postoje (i to jak maszynista jest ogarnięty)?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 105
@sheeple: niestety tak. Tak rozkłady jazdy układa zarządca infrastruktury PKP PLK, bywa w lato że pociągi sezonowe jadące nad morze przez całą Polskę mają samych postojów 60 lub nawet ponad 120 minut (przykład skrajny ale niestety prawdziwy). Nie zgodzę się że minuta wystarczy na postój - załóżmy że pociąg ma wagonów 10 i ktoś nie zamknie drzwi na końcu składu, taki konduktor musi potem lecieć załóżmy 5 wagonów * 24,5 metra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumpa_bobi: OPÓŹNIENIE JEST KURDE BELEE PANIE JA NA RPZESIADKE DO PCIMIA DOLNEGO NIE ZDONRZE

EHH CO TA KOLEJ

JA #!$%@? DO TELEWIZJI WAS TRZA DAĆ BANDYTY Z. PE KA PE
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gumpa_bobi: @sheeple: A teraz tak szczerze, 2-3 minuty na postój handlowy to super czas.

W sensie, na moim przykładzie.

Najczęściej torba sportowa z ubraniami, statywem itd + ciężki plecak fotograficzny

Dojście do właściwego wagonu trochę zajmuje, zwłaszcza jeżeli masz wagon nr 3, a stoi obok ciebie wagon nr 8. Trzeba pójść z bagażami na prawie sam początek, zająć miejsce (przejść przez wąskie przejście w TLK, zorientować się w którą stronę
@gumpa_bobi jezeli jedzie o czasie to kazdy juz chyba ma smartfona , wystarczy w google wpisac "opoznienia pociagow" , wybrac 1 link i wpisac najblizsza stacje. Kazda karyna zamknie wtedy morde =)