Wpis z mikrobloga

ogladam rozne recenzje #xbox i #ps5 i nie wiem ... w czym ps5 jest lepszy od xboxa poza padami (przy założeniu, że programiści będą programować te spusty, co nie zawsze musi sie zdarzać). Xbox ma wiekszy dysk ssd, szybciej się lądują te same gry, jest chłodniejszy, jest mniejszy. W recenzjach nawet pada tekst ze nie oplaca sie brac wersji z napedem bo dzwiek napedu mega przeszkadza. W teorii xbox ma wiecej mocy i w praktyce widac, ze z niektorymi grami bedzie radzic sobie lepiej...

Tez macie podobne odczucie ze xbox wygral walke w kategorii "sprzet"?
  • 21
@solutio: xbox zawsze praktycznie zawsze stawiał na technologię, natomiast playstation jest z nami dłużej i wyrobiło sobie sentyment u graczy, natomiast z drugiej strony playstation zawsze miało lepsze gry i więcej gier na wyłączność
OBIE konsole są DOBRE, tylko przeznaczone do innych targetów
Tez macie podobne odczucie ze xbox wygral walke w kategorii "sprzet"?


@skna: Nie do końca. Przeczytałem trochę recenzji, i sporo z nich zgodnie stwierdza że PS5 jest bardziej "next-genowe" mimo słabszej nocy. Z IMO dwóch powodów:
- Nie ma narazie gier które pokazują prawdziwą moc konsoli
- Ten sam pad i UI sprawia wrażenie jakby to był Xbox One X, ale z większą mocą i dyskiem SSD.
@rombi22: "xbox zawsze praktycznie zawsze stawiał na technologię" to nie jest prawdą, podczas gdy PSX odtwarzał muzykę z CDków, a nawet z soundtracki na płytach z grami. PS2 to odtwarzał filmy na DVD i CD, posiadał wejście na HDD oraz adapter lanowy i mogłeś grać np w FFXI online. PS3 to znowu najtańszy odtwarzacz BluRay, łączenie z sieciami domowymi czy też dyskami sieciowymi, posiadał wbudowaną przeglądarkę, wcześniej była możliwość nawet zainstalowania
@reakwon: No to akurat prawda, xone tez był słabszy sprzętowo od ps4
od xone x dopiero zaczeli iść w GRAFIX i teraflopy.
Nie ma o co się kłócić naprawdę bo sony i tak zawsze wygra z microsoftem, nie było generacji, której przegrał i najprawdopodobniej teraz będzie tak samo, wystarczy tylko spojrzeć w jakim czasie rozeszły się wszędzie preordery ps5 a jak xsx
Jakbym miał betować to bym i nawet tysiaka postawił
@solutio: Tak, wygrał, nie ma wątpliwości wg mnie. Co więcej, tak naprawdę nie zmieniło się nic z przewidywań, jakie były już od prezentacji tych konsol na wiosnę - Xbox ma przewagę w sprzęcie, jak i lepszy marketing. Ale to nie sprzęt sprzedaje konsole, a gry oraz przywiązanie do marki, dlatego PS5 wygrywa sprzedażowo, i pewnie ogólnoświatowo będzie wygrywać, bo kraje azjatyckie są mocno przywiązane do własnych marek.
@reakwon: No wiem, dlatego to jest powód dla którego bardziej mnie kupuje PS5. Generalnie wygląda jakby Micro miało wywalone na to na czy ktoś gra na xCloud, Xbox One czy XSX, byleby korzystali z ich usług.
@rombi22: Patrząc na PS3 Sony udało się dogonić i przegonić Xboxa, Japończycy za bardzo się poczuli i chociaż architektura mocna to jednak ciężko się tworzyło na chlebaka, dokumentacja Sony też nie była jakaś super. W porównaniu do tego co jest z PS4 i teraz PS5 lata świetlne (gry które wychodzą na PS4 i tak się tworzy jako crossgenowe, bo każda nowa gra musi działać na ps5). Sam z doświadczenia wiem jak