Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad tajemnicą, dlaczego prawaki są tak bardzo podatne na wszelkiego rodzaju spiski i manipulacje? Wystarczy rzucić im jakąkolwiek przynętę i wszystko łykają jak pelikany. O co w tym chodzi? Lewaki mają mnóstwo wad, ale nie zauważyłem, żeby byli aż tak podatni na szuryzmy

#usa #wybory #4konserwy #neuropa
  • 91
  • Odpowiedz
@mojemirabelki: @rorf46

statystycznie niższe wykształcenie

kiedy skonczycie powtarzac to #!$%@?? Ludzie srednio bardziej wykształceni maja poglady - jesli chodzi o spoleczenstwo bardziej lewicowe, a gospodarcze - bardziej prawicowe, czyli centrysci. A nie, ze lewactwo jest bardziej inteligente niz prawactwo, bo obydwie skrajnosci to glownie idioci xD
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: nie muszę bo nie ma również niezależnych badań potwierdzających ze macie racje. Jedynie moja racja jest najmojsza. Ah te szuryzmy o tradycji, zupełnie jak te prawicowe szuryzmy o tradycji chrzescijanskiej. Obecna demokracja trochę wyewoluowała więc biadolenie o tradycji wzgledem współczesnych standardów jest śmieszne.
  • Odpowiedz
@rorf46:
Upraszczając sprawę: są po prostu genetycznie predysponowani do nadmiernej reakcji na wszystko co wywołuje strach.
za książką Prawy umysł:

Po przeanalizowaniu DNA 13 000 Australijczyków naukowcy odkryli kilka genów, które różnią się u liberałów i konserwatystów. Większość tych genów była powiązana z działaniem neuroprzekaźników, zwłaszcza glutaminianu i serotoniny, które uczestniczą w reakcji mózgu na zagrożenie i lęk. Odkrycie to jest zgodne z wynikami wielu badań, które wykazały, że w
  • Odpowiedz
@rorf46: tak jak @mojemirabelki. Do tego np. nawet z wyższym wykształceniem (np. ścisłym) rzadziej studiują statystykę (na korzyść całek i wyższej matematyki) - przez co pozornie myślą, że są wykształceni i nie zauważają swoich błędów.
  • Odpowiedz
statystycznie niższe wykształcenie


@mojemirabelki: Dobrze, że to napisaleś, bo przydało by się rozwiązać tą kwestię raz na zawsze na wykopie:

Hence, more intelligent people are thought to be moderate or centrist in their political
  • Odpowiedz
@rorf46: @mojemirabelki: sporo ich obserwowałem w internecie i w życiu i moje spostrzeżenia są takie:
a) względy antropologiczne - po prostu złe geny, niższy iloraz IQ, ewentualnie FAS - osoby te najczęściej mają prawacki światopogląd. Dalej wyjaśniać nie trzeba, dlaczego taka grupa jest podatna na manipulacje,
b) klasyczne polskie konserwatywne wychowanie z użyciem przemocy, które powoduje później uciekanie od rzeczywistości
c) religijność, która przesłania logiczne myślenie
d) dopiero w tej kolejności brak wykształcenia, brak zrozumienia pewnych logicznych prawideł.
e) w związku z brakiem wykształcenia i styczności z wykształconymi ludźmi - brak zaufania do nieznanego, czyli
  • Odpowiedz
bo lewaki łykają wszystko bezrefleksyjnie, bez popitki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LibertyPrime: cóż za cięta riposta - ale ostatnio mieliście zgrywać biedne myszki w oblężonej twierdzy atakowane przez lewaków, a ty tak zaszarżowałeś, że prawie zerwałeś się że smyczy księdzu. Mowil, że dzisiaj wieczorem za karę nie będziecie używać lubrykantu - będzie wchodził na sucho ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rorf46 lewaki łykają gówno od Sorosa i syjonistów jak leci, bez popity, za pieniądze. Jak te panienki u arabskich szejków ( ͡ ͜ʖ ͡) I nie, nie jestem prawakiem, gardzę obiema skrajnosciami ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz