Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad tajemnicą, dlaczego prawaki są tak bardzo podatne na wszelkiego rodzaju spiski i manipulacje? Wystarczy rzucić im jakąkolwiek przynętę i wszystko łykają jak pelikany. O co w tym chodzi? Lewaki mają mnóstwo wad, ale nie zauważyłem, żeby byli aż tak podatni na szuryzmy

#usa #wybory #4konserwy #neuropa
  • 91
  • Odpowiedz
@rorf46 A teraz sprawdź ilu z nich popełnia przestępstwa.

Jeśli jakąś grupa składa się z 20 000 ludzi z czego 100 z nich to mordercy A policja zabiła 20 morderców

A druga składa się że 100 000 ludzi z czego też 100 z nich to mordercy ale policja zabiła 40 morderców przy zatrzymaniu to która grupa jest gorzej traktowana?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@su1ik: @shinoda1990: pamiętam jeszcze jak w KNP siedzieli prawie sami agnostycy albo ateiści, libertarianie czytający Misesa, czasem nawet wojujący ateiści, a jak trafili się katole to nie typowi spece od chłopskiego rozumu, tylko osoby rozumiejące, że katolicyzm opiera się na wierze i rozumie, a nie samej wierze. Tylko, że mieli poparcie na poziomie 2%. XD
  • Odpowiedz
@piupiulaserem: weź mnie nawet nie #!$%@? XD kiedyś to byli wyborcy na poziomie, a teraz głównymi krzykaczami (bo inaczej ich nazwać nie można, taki poziom merytoryczny reprezentują) są typy pracujące na magazynie czy robiący dziurki na frezarkach XD gdzie ten świat zmierza to nie pytam nawet
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rorf46: Lewaki do dziś wierzą w to, że nie są sterowani po prostu przez przeciwną grupę która też chce dojść do tego samego koryta jakim jest władza.
Lewakowi wystarczy jak ktoś użyje stwierdzeń typu, "naukowy" czy "statystycznie" i już biorą wszystko co po tym zostanie napisane jako prawdę objawioną prawie jak moher coś co zostało zapisane w Świętej księdze.

Prawda jest taka, że każda skrajność jest chora i zawsze warto
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@su1ik: człowieku, mnie martwi bardziej, że osoby z wyższym wykształceniem potrafią wierzyć w jakieś szamanizmy i medycynę alternatywną. Albo kisnąć z KK bo dziadek w chmurach, a wierzyć w znaki z zodiaku.

Zresztą największy odsetek odmowy szczepień to wawa i pomorze, najmniejszy - ściana wschodnia.
  • Odpowiedz
@bezprzypau:

Ludzie srednio bardziej wykształceni maja poglady - jesli chodzi o spoleczenstwo bardziej lewicowe, a gospodarcze - bardziej prawicowe, czyli centrysci.

LoL, od kiedy te osie sie wyrownuja? XD Idac twoim tokiem myslenia anarchokapitalizm to centrum XD
A oczywiscie w wiekszosci przypadkow ludzie mowiac o tych badaniach powoluja sie na swiatopoglad, nie na gospodarke

btw spojrzenie o ktorym mowisz jest libertarianizmem
  • Odpowiedz
@kasztanowcowiaczek:

LoL, od kiedy te osie sie wyrownuja? XD Idac twoim tokiem myslenia anarchokapitalizm to centrum XD


Nie no, po prostu chodzilo mi o to, ze zaleznie od pytania badanym raz bylo blizej lewej strony, a raz blizej prawej. Slabe jest gadanie w stylu "no lewaki to sa inteligentne, zas prawica to glupie
  • Odpowiedz
@bezprzypau: generalnie kategoryzując na lewo-prawo mam na myśli światopogląd i wolności osobiste, gdzie cały świat tak dzieli. Kwestie gospodarcze łatwiej różnicować na wolny rynek i socjalizm. I generalnie powiem, że wpisuje się w twoje przypuszczenia, a mianowicie liberalnie światopoglądowo i wolnorynkowo, co można streścić do libertarianina, aczkolwiek bliżej mi klasycznego liberała. Co najśmieszniejsze, nasza prawica zdeprecjonowała określenie "liberał" do inwektywy porównując je do poglądów lewicowych na co sam się łapię
  • Odpowiedz