Wpis z mikrobloga

Szukam wartych uwagi propozycji ekspresu ciśnieniowego (automatu) do 3,5-4k na użytek domowy (standardowo 8-10 kaw dziennie). W pierwszej kolejności zależy mi by był solidnie wykonany (niska awaryjność), kilka różnych opcji robienia kawy (minimum espresso, lungo, cappucino, latte), regulowany młynek, spieniacz zintegrowany - cappucinatore, możliwie łatwe czyszczenie. Opcje mile widziane, ale nie wymagane - robienie 2 kaw, indywidualne ustawianie proporcji, wybór kawa/mleko pierwsze.
Mam ciekawą ofertę na Saeco Xelsis SM7680 za 3,5k i generalnie wpisywałby sie w te wymagania, choć jest trochę duży - czytałem trochę na necie i opinie bardzo pozytywne, ale z dystansem podchodzę do recenzji na ceneo itp, Może ktoś tu posiada ten model i podzieli się wrażeniami z użytkowania?
Chętnie przyjrzałbym się również innym ekspresom pasującym do tych oczekiwań, idealnie propozycje podparte własnymi doświadczeniami, ale sprawdzę wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kawa #ekspresdokawy #zakupy #pytanie
  • 3
@dan3k: na euro masz obecnie Melitta Barista T F83 w promocji do jutra za 2899 (z odroczonymi ratami wychodzi jedną ratę taniej), na konesso też często jest promocja za model F63, idzie dostać za 2599

Z tego co ja czytałem to najlepiej brać Jurę, Melittę, Nivonę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dan3k: Jura. Nawet nie musisz szukać, one są najmocniejsze, nawet zaparzacza się nie czyści. Sypiesz kawę, lejesz wodę i wyrzucasz pastylki, nic więcej nie musisz robić.