Wpis z mikrobloga

Są 2 modele walki z epidemią.
Lockdownowy - zamykamy gospodarkę, wprowadzamy stan klęski, liczymy się z dużymi stratami, spadkiem konsumpcji, utratą pracy. Korzyścią jest opanowanie epidemii na wczesnym etapie i niedopuszczenie do zatkania się opieki zdrowotnej

Szwedzki - nie zamykamy wszystkiego, nakładamy lekkie obostrzenia (typu zakaz dużych zgromadzeń, maseczki w sklepach). Umiera trochę więcej ludzi ale gospodarka nie przyjmuje tak dużego impactu jak w modelu lockdownowym.

Tu w Polsce łączy się model lockdownu ze szwedzkim. Tutaj zarówno gospodarka padnie na ryj jak i umrze w #!$%@? dużo ludzi.
#koronawirus
  • 111
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megawatt: Wietnam po prostu nie wsiadł do pociągu linii CovidPKP. A statystyki przedstawia takie, które pokażą go w dobrym świetle. Granice są zamknięte prawie rok i nie ma tu wolności słowa i niezależnych mediów
  • Odpowiedz
@Antorus: bo kur.. zamiast coś zrobić przez rok to nic nie robili. Na #!$%@? się męczyć. Zostanę ministrem dostanę wysoką pensję nakradnę, porobię przekręty a jak się zacznie robić gorąco to podam się do dymisji. Ci ludzie powinni siedzieć za działanie na szkodę państwa! Jak się kasjerka zatrudni w sklepie i zamiast pracować będzie się #!$%@?ć i kraść to nie dość, że pensji nie dostanie to jeszcze do więzienia pójdzie
  • Odpowiedz
A statystyki przedstawia takie, które pokażą go w dobrym świetle. Granice są zamknięte prawie rok i nie ma tu wolności słowa i niezależnych mediów


@Spearo: zdaję sobie z tego sprawę, natomiast z uwagi na posiadanych specjalistów w Wietnamie sytuacja może faktycznie nie odbiegać znacząco od przestawianych statystyk - ja nie mówię, że jestem pewny. W zasadzie to jestem pewny tylko co do Korei Południowej oraz w dużej części Taiwanu
  • Odpowiedz
@Antorus: Tylko że tam nikt nie dyskutuje jak trzeba nosic maseczki jak trzeba sie nie gromadzić, u nas idą na protesty i wyklucają sie o mandaty za brak masek...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@megawatt: nie chcę reklamować wszędzie swojego kanału, zwłaszcza, że nie mam filmu typowo o służbie zdrowia. Ale vloguję od kilku lat, zawsze po swojemu i bez koloryzowania. W moim profilu jest tag autorski i ama z VN
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alfons-metody: "Długo by pisać tutaj wiadomo debilek próbuje robić żarcik dla innych 30tu debili"

To zabawne, że innych od debili wyzywa człowiek, który właśnie napisał "trzydzieścitu".
  • Odpowiedz
@Antorus: Skończ gadać bzdury. Jak niby sobie wyobrażasz przeniesienie modelu szwedzkiego, ze wspaniałą służbą zdrowia oraz jednym mieszkaniem na osobę/małżeństwo do Polski, gdzie opieka medyczna jest niedofinansowana, a ludzie po po kilka osób gnieżdżą się w jednym mieszkaniu? Zresztą Polska i Szwecja mają taką samą liczbę zgonów przy 3x razy mniejszej liczbie zachorowań w Szwecji.
  • Odpowiedz
lockdown nie daje totalnie nic...


@wiem_wszystko: daje, tylko nie możesz mieć otwartych granic z 3 stron. Codziennie ok. 80k ludzi przekracza granice żeby iść do pracy. Albo będziesz in płacił postojowe albo pozwalasz epidemii działać.
  • Odpowiedz
lockdown nie daje totalnie nic...


@wiem_wszystko: Oczywiście, że daje. Państwo się zadłuża i z tego co mówi i pisze Pan Klaus Schwab własnie o to chodzi. Będzie prościej wymienić pewne części systemu w tych krajach i nikt nie będzie miał nic przeciwko, bo w tych krajach, które wybrały lockdown obywatele będą przekonani, że nic gorszego niż głupi rząd, lockdown, rozwalenie gospodarki już nie może ich spotkać. Taki trik.
  • Odpowiedz
@Shatter: nawet krócej niż miesiąc bo ekstremalna wersja lockdownu była chyba od 3 do 18 kwietnia. Tzn taka że łapali ludzi na samotnych spacerach w parku i zamknęli lasy. Od 19 kwietnia już te największe bzdury odwołali.

Popuszczanie pasa rozumiem, bo latem przecież mało kto choruje na infekcje dróg oddechowych i nie ma sensu kisić ludzi w domach w tym okresie. Niech se jeżdża na wczasy i wypoczywają, w ciepłych
  • Odpowiedz