Wpis z mikrobloga

Śmieszą mnie trochę te informacje o bankructwie restauracji itp. Mam trójkę znajomych, którzy prowadzą własne biznesy. Znam ich dobrze więc mam odniesienie do tej całej sytuacji.

Pierwszy właściciel knajpko-restauracji serwującej dość szybkie dania wraz z pizzą. Miasto 50 tys nad morzem. Lockdown w marcu (lament za co on będzie żył łącznie w internecie na FB) interes podobno zgodnie z informacjami na mediach społecznościowych działający już tylko charytatywne. Czerwiec zakup nowego Lexusa, mało tego w lipcu wjechał nowy Mercedes. Budowa domu bez zastojów na wykończeniu bez kredytu (informacja od niego). Teraz znowu lament, że znowu będzie bankructwo 2.0 i rząd ma ich wspomóc serio?! :D

Druga koleżanka. Salon kosmetyczny w tej samej miejscowości. Zamknięty wtedy zgodnie z wytycznymi. Przyjmowała jednak na czarno. Dostała całą tą pomoc od państwa jaką można było uzyskać. Przyjmowała jednak na czarno i jak stwierdziła finalnie dobrze na tym wyszła. Na plus "trochę się zrzucili wszyscy więc wyszła do przodu".

Trzecia chyba najbardziej na czasie. Koleżanka, kwiaciarnia, Szczecin. Mój boże czego to na FB publikowane nie było. Bankructwo to tam z wpisów było dosłownie o minimetry. Ale w sierpniu kupiła mieszkanie i samochód (nic specjalnego bo KIA ale z salonu). Z jej rozmowy finalnie wyszlo: "Hehe no interes szedł jak wcześniej tyle, że trochę grosza od państwa za darmoszkę wpadło no nie". Bankructwo 2.0 aktualne bo zamknęli cmentarze i najlepiej gdybyśmy się wszyscy zrzucili na nie tak żeby drugiego miała już kasę. A najlepiej to z powodu Covidu żeby co tydzień od niej te kwiaty brać bo wirus.

Więc zapewne więcej jak połowę tych bankructw można włożyć między bajki.

PS: Co nie zmienia faktu, że PiS to najgorsze co mogło nas spotkać

#koronawirus #firma #dzialalnoscgospodarcza #covid19 #polska #pracbaza
  • 131
@Caracas: jest dokładnie tak jak mówisz. Jestem fryzjerem, od pol roku mam salon „zamknięty” bo nie opłacało mi się otwierać tej budy. Dojeżdżam po cichu do klienta, robie na czarno, kasuje 300% a jeszcze zbiórkę założyłem żeby mi pomogli w tych trudnych czasach no i ogolnie cały czas narzekam na fb a prawda taka, ze już zamówiłem (co prawda używany) airbusa a380 i mam zamiar #!$%@? nim na księżyc