Wpis z mikrobloga

Fotograf, przyzwyczajony do jednego i tego samego oklepanego schematu teledysku ślubnego, nie za bardzo chce uznac wybór piosenki do tegoż teledysku.
Twierdzi, że będzie klubowo a nie slubnie.
Nie chcemy miec ckliwego teledysku, piosenka jest zywsza i niech w takim tonie bedzie wszystko.

Zgadzamy sie na jego opcję i dostajemy smęty, ktorych nie chcemy
lub
Zostajemy przy swoim i dostajemy teledysk zmontowany na przyslowiowy #!$%@?
#wesele #slub #rozowepaski #niebieskiepaski #fotografia #zwiazki
  • 17
@BillyGugu: jeśli przed podpisaniem umowy było wiadomo, że fotograf daje wyłącznie takie utwory smętne to ciężko cokolwiek podziałać. można spróbować za dopłatą. a jeśli nic nie było i chce z waszym utworem, ale na #!$%@?, to za to automatycznie mniej hajsu się należy, bo to brzmi jak jakiś dziecinny szantaż
@amranty_: wybor utworu jest po naszej stronie, tak naprawde na sesji plenerowej przedstawilismy mu wybor i nie bylo problemu. Teraz zabiera sie za montowanie teledysku i pewnie chciałby pojsc szybko schematem i cyk, nastepny.
@BillyGugu za pół roku będziecie mieć to kompletnie w dupie, prawdopodobnie zmiana jedynie utworu też cudów nie zrobi i z ckliwego montażu z przed dekady nie będzie dynamicznego teledysku.
Znajdź kogoś kto montuje w stylu jaki Wam się podoba, zobaczcie oferty i w ostateczności zabierzcie od gościa surowy materiał i niech Wam to zmontuje ktoś inny. W branży bryndza to może ktoś się będzie chciał pobawić :)
@BillyGugu: to nie wiedzieliście jaki styl ma gość zanim podpisaliście umowę? Raczej bym obstawiał że nie umie zmontować teledysku pod muzykę klubową, a nie ze sie spieszy. No jedyne co Wam pozostaje to męczyć mu bule aż się zgodzi ¯\_(ツ)_/¯ możecie przesłać mi teledysk na priv?

@chixi: rozumiem, że nie specjalnie znasz się na montażu filmów prawda? Wybrany kawałek potrafi zmienić wszystko bo chociażby dynamika nabrzuca tempo. A dwa na
@chixi: wlasnie chodzi o to, zeby fotograf zmontowal klip pod utwor a nie wklepal utwor pod to, co zmontowal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

za pół roku będziecie mieć to kompletnie w dupie

A to znaczy, ze nie moge chciec zeby zrobil to dobrze i wg naszych upodoban? :D

Opcja z surowym materialem tez jest jakims rozwiazaniem ale nie slyszalem, zeby jeden fotograf udostepnil material drugiemu do obrobki,
@Aerwin: nie, ze nie wiedzielismy. Tworzy również aftermowie imprez, zwiastuny studniowek itd wiec jest w stanie to zrobic ale mysle, ze nasz utwor burzy mu przyjętą koncepcje teledysku ślubnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aerwin na takiej podstawie, że w moim przypadku, w którym koleś zamiast oczekiwanego maksymalnie 45 minutowego dynamicznego fimu wręczył mi ponad 3,5h to już nie chciało mi się bawić w "poprawki" i dogadaliśmy się po prostu w ten sposób ¯_(ツ)_/¯

@BillyGugu jw, nawet tylko ze u mnie ewidentnie nie wywiązał się z umowy
@BillyGugu temat rzeka imo, ja w sumie miałam w nosie bo braliśmy pakiet w którym dopłata za samo filmowanie była stosunkowo nieduża ale to i tak jedyny usługodawca z którym współpracy żałuję. W ogóle bardzo dużo słabych doświadczeń mają wszyscy dookoła, niezależnie od półki cenowej wykonawcy.
Z Twoich opcji wybrałabym pozostanie przy swoim i zgłaszanie poprawek do skutku ale to będzie prawdopodobnie droga przez mękę ¯_(ツ)_/¯
@chixi: zaraz zaraz. Jak to jest możliwe że mieliscie mieć 45minut a chlop Wam oddał 3 godziny??? Nie było umowy? Nie widzieliście co on robi? Jakie filmy?

I nie widzisz różnicy pomiędzy kompletnym zawaleniem usługi a faktem, że młodym przestał odpowiadać styl wykonawcy. Nie ma obowiązku oddawania surowego materiału i ch..
@Aerwin normalnie, my podpisaliśmy z nim umowę po obejrzeniu krótkiego filmu z wesela znajomych, z zasadzie zależało nam na foto z jego firmy a film wzięliśmy na zasadzie "#!$%@?, niech będzie". Umowa była na krótki film i nie tylko to się nie zgadzało. Później widzieliśmy kilka takich po 3 do 4h ale założyliśmy że istotne jest to co my mamy w umowie a nie to co dostali inni.
Firma z tego co
@Aerwin: mysle, ze nie mozna powiedziec, ze styl przestal nam odpowiadac. W montowaniu samego filmu ma wolna reke, tak samo jak mial w przypadku pleneru i generalnie zdjec, z ktorych jestesmy bardzo zadowoleni (plener zostal wybrany przez fotografa).
Jednak w teledysku, zgodnie z ustaleniami (wyboru przez nas utworu) chcielismy wykorzystac konkretny kawalek i tu powstal maly zgrzyt
@BillyGugu jeśli macie siłę się z nim spierać o wydanie surowego materiału (za co może żądać pieniędzy i trzeba spisać umowę) to pisz do mnie na priv, mogę Ci zrobić ten krótki film po kosztach, bo czasy są jakie są, a ja tak czy siak potrzebuję jeszcze kilku takich filmów do swojego portfolio. Sprawdź też swoją umowę z nim, mozliwe że masz tam określoną ilość darmowych poprawek i za każde kolejne musiałbyś
@BillyGugu lol myślałam że ten wpis jest na głównej, musiałam przypadkiem wejść w tag i nie zauważyłam, że wpis jest z tamtego tygodnia xD sorry. Ale jakbyś potrzebował pomocy z tym typem albo wytknieciem mu co poprawić to dawaj na priwa, pomogę Ci to ogarnąć