Wpis z mikrobloga

Mirki drogie, mam taka zagwozdke:
Wiem ze kupywanie uzywanego dysku to duze ryzyko ale z drugiej strony planuje go wsadzic do PS2 wiec jedyne do czego bede go uzywal to trzymanie kopii gier i FHDB. Pozatym oryginalny adapter przyjmuje tylko dyski na stare PATA/ATA wiec dostanie nowki w normalnej cenie to raczej rzecz graniczaca z cudem dzis. I tu zradza sie moje pytanie: czego unikac i na co patrzec podczas wyboru.
#gry #informatyka #ps2
  • 7
@MAKOS2148 czego unikać? Dysków na IDE.
kup network adapter na sata (z palcem. W dupie do dostania) i nowy dysk.
Kupowanie tych trupów na IDE to głupota, która dalej jest utrwalana na różnych retro grupkach, aż #!$%@? człowieka strzela.
@korni007 tylko ze z tego co slyszalem to roznie bywa z tymi network adapterami na sata. Niektorym nie dzialal port sieciowy, niektorzy mieli problemy z wykryciem dysku w OPL. Jak to wyglada w rzeczywistosci?
@MAKOS2148 jak zależy Ci na ethernecie to wtedy kupujesz "bitfunx ps2 sata adapter" to płytka którą się podmienia w oryginalnym network adapterze. Masz wtedy sata plus Ethernet. W typowych NA z sata port. Ethernet nie istnieje.
Dyski wykrywa, jakieś głupoty czytałeś.
Mozliwe, albo mi sie pomylilo, jakis czas temu to ogarnialem
Na samym porcie mi jednak zalezy a co do plytki to slyszalem, i gdyby nie czas oczekiwania na wysylke z chin to bym nawet nie patrzyl na IDE (no chyba ze znasz jakiegos europejski sklep ktory posiada je). Poki co chcialbym miec cos na start i w miedzy czasie ogarnac ta plytke i dysk na sata wlasnie
@MAKOS2148 to już lepiej poczekać. Każdy dysk na IDE to już od dawna szrot, nieważne ile by nie miał przelatane. To są stare konstrukcje, i rozleci ci się to raz dwa. Szkoda kasy imo.