Wpis z mikrobloga

@Pendejada: dokładnie... choć przez chwile pomyślcie sobie co czuje każde ogniwo dyspozytor, ratownik, lekarz i pacjent. To jest tragedia każdego z osobna i ciężka sytuacja kiedy masz w rękach życie które prawdopodobnie zgaśnie...teraz dyspozytor medyczny naprawdę decyduje kto może przeżyć kto nie - kiedy na ekranie wisi 30 wezwań oczekujących na zadysponowanie karetki a wszystkie zespoły zajęte/niedostępne. Żartować można było 3 miesiące temu - aktualnie tragedia może dotyczyć każdego z nas
@polancky: Ja nie mieszkam w Polsce, od razu mówię. Ale mam rodzine i przyjaciół tam mieszkających i dzień w dzień robie pod siebie ze strachu żeby nic im się nie stało bo nawet nie dostaną pomocy i umrą jak ten pies pod szpitalem. Nawet jeśli pracowali przez 40 lat i płacili składki całe życie.
@Pendejada: no właśnie, składki. Są za małe! Na UOP zarabiając 4500 brutto moje potrącenie na skł. zdrowotną wynosi 350 zł.

Przecież cały rok takich składek ledwo wystarczy na pierdołę typu usunąć zęba i wstawić implant.

Jeden dzień pobytu na intensywnej terapii "załatwia" 10 lat płacenia takich składek. A trafię tam prędzej czy później, jak się ma 80 lat to się choruje co chwilę i to ciężko.

Nie mówię by służba zdrowia
Pobierz Antorus - @Pendejada: no właśnie, składki. Są za małe! Na UOP zarabiając 4500 brutto ...
źródło: comment_1604423174egjNDSX7q5UW6mo7cBTZEh.jpg