Wpis z mikrobloga

#freeganizm
Dawno mnie na tym tagu nie było, ale dziś trafiły się łowy, którymi mogę się pochwalić. Trzy kartony kit katów, melony, pomidory, awokado, sok pomarańczowy, cukierki pudrowe i wkładki higieniczne. Tych ostatnich raczej nie użyję zgodnie z przeznaczeniem, ale może do czegoś się przydadzą.

Wszystko znalezione w wiacie śmietnikowej dużego marketu. Było tego oczywiście dużo więcej, ale nie byłabym w stanie wszystkiego unieść.

Wiem, że "jedzenie śmieci" jest dość kontrowesyjne, ale zapewniam że żadna z tych rzeczy nie jest zepsuta. Dla mnie nie są to śmieci. Powodem masowego wyrzucenia kitkatów jest to, że mają napis "najlepiej spożyć przed 10.2020" a od dwóch dni mamy już listopad więc hyc do wora wór do śmietnika.

W naszym kraju wyrzuca się wiele jedzenia, a wraz z nim plastikowych opakowań w których jest to jedzenie, które nigdy nikomu nie posłużyły.

#chwalesie #zerowaste #ekologia
kjut_dziewczynka - #freeganizm
Dawno mnie na tym tagu nie było, ale dziś trafiły się ...

źródło: comment_1604348370qXmCqfbaWA9BUgFOXxFjhF.jpg

Pobierz
  • 36
@marian1881: Troche to zabawne, że wycieracie sobie rece ekologia, a tak na prawdę to ma niewiele wspólnego. Podobno Adolf Hitler też martwił się niskim poziomem edukacji w Polsce i musiał reagować ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale niech każdy żyje jak chce, temat kontrowersyjny - tyle.
@kjut_dziewczynka: jak w sklepie pracowałam to przychodził taki pan i dawałyśmy mu bułki z dnia poprzedniego, trzeba je było tylko spisać do strat i tyle. Czasem sobie brałyśmy jak on nie przychodził.
Za to jak w restauracji pracowałam to aż nie mogłam patrzeć ile jedzenia się marnuje. Wystarczyło, że jakiś kaszojad miał zamówiony pełen zestaw dziecięcy, skubnął z tego 1/10 i reszta do śmieci ()
@kjut_dziewczynka: no, domyślam się. Kiedyś miałam okazję w lidlu dorabiać na pół etatu, to ilości jedzenia dziennie marnowanego też porażały. Na przykład owoce i warzywa jak się nie sprzedadzą w ciągu dnia, to lądują do strat, bo firmie zależy, żeby codziennie klient dostał jak najświeższe. Z jednej strony dobrze, bo sama jak płacę, to chcę mieć jak najlepszą jakość. A z drugiej lipa, że skoro dla sklepu nie ma to już
@Sandrinia obecnie jest trochę lepiej z tym przekazywaniem żywności, bo po wielu latach przeszła nowa wersja ustawy o niemarnowaniu żywności, która nakłada na markety pewne kary i obowiązki. Pewien hipermarket do którego chodziłam od tego roku zaczął także wyjmować zepsute żarcie z plastikowych pojemników i je segregować, co też jest bardzo na plus
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kjut_dziewczynka: Takie czasy z jednej strony rozumiem producenta bo jego wizerunek i serwis byłby droższy ale czasem przeginają.
Była akcja że zlomowali tysiące nowych aut które się nie sprzedały a mogli puścić za pół ceny...
Innym razem canon rozwalał tysiące obiektywów z małymi rysami albo innymi małymi wadami. Też można było by puścić za grosze każdy obiektyw przejrzeć i wystawić za 10% albo 90% To lepiej usunąć
Telefony - wielce ekologia