Wpis z mikrobloga

376 + 1 = 377

Tytuł: Król
Autor: Szczepan Twardoch
Gatunek: powieść historyczna, kryminał
Ocena:★★★★★★★★★

Od dawna przymierzałem się do Twardocha, więc gdy tylko dowiedziałem się że niedługo światło dzienne ujrzy ekranizacja "Króla", niemal od razu wziąłem się za książkę. Szybko zrozumiałem że błędem było zwlekanie z lekturą- "Król" to kawał naprawdę dobrego pisarstwa. Ma wszystkie zalety dobrej powieści historycznej, jednocześnie jest trzymającym w napięciu kryminałem. Widać świetne przygotowanie merytoryczne autora, opisy realiów Warszawy końca lat trzydziestych bardzo sugestywne, a przy tym lekkie i nienachalne. Książka napisana jest zrozumiale i przejrzyście, mimo to język ujmuje niebanalnością. oraz wyrazistym stylem Twardocha. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to w zasadzie brak wątków pobocznych, zastąpione są one rozbudowanymi opisami innych postaci.
Pozostaje teraz tylko czekać na premierę serialu, a sądząc po obsadzie i zwiastunie są szanse na naprawdę niezłe kino.

#bookmeter
#krol
DJtomex - 376 + 1 = 377

Tytuł: Król
Autor: Szczepan Twardoch
Gatunek: powieść hi...

źródło: comment_1604344191v3tpngJuSfiqoEm6TOASGX.jpg

Pobierz
  • 4
@ostoja:
Króla czytałem w 2017, powiedz mi czy trzeba pamiętać konkretne wydarzenia z książki żeby wiedzieć o co chodzi w Królestwie czy może wystarczy ogólny zarys postaci?
Bo wstyd się przyznać ale mało pamiętam z fabuły i boję się, że nie będę ogarniał nawiązań do pierwszego tomu